۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵

معاون استاندارمرکزی بر سهم بندی پساب فاضلاب اراک درکابری های مختلف تاکید کرد

معاون استاندارمرکزی بر سهم بندی پساب فاضلاب اراک درکابری های مختلف تاکید کرد
اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری استان مرکزی گفت: با توجه به پدیده خشکسالی و شرایط حاکم بر استان مدیریت منابع آبی از اهمیت زیادی برخوردار است و سهم بندی اصولی و کارشناسی پساب فاضلاب می توانددرحل مشکلات و کاربرهای مختلف اثرگذاری مستقیم داشته باشد.

به گزارش ایرنا، ظفر افشون روز دوشنبه در نشست بررسی پساب خروجی فاضلاب اراک افزود: پساب فاضلاب اراک باید به شیوه مناسب بتواند در حوزه های مختلف نقش اف برای مبارزه با ریزگردهای اراک که اغلب منشا خرینی کند و برای مثال در زمینه محیط زیست با تخصیص سهم مناسب پساب به تالاب کویری میقان می توان در مهار ریزگردها اثرگذاری داشت.
وی اظهار کرد: تخصیص سهم مناسب پساب به حوزه صنعتی نیز اهمیت زیادی دارد و هم اکنون بخشی از پساب تصفیه شده فاضلاب اراک در شهرک صنعتی خیرآباد مورد استفاده قرار می گیرد و جای کار بیشتر در این زمینه مجود دارد.
وی توضیح داد: بخش دیگری از پساب فاضلاب تصفیه خانه اراک نیز به کشاورزی و اوقاف اختصاص داردو نیاز است تا نماینده اوقاف در مهلت یک هفته وضعیت سهم پساب تخصیصی را مشخص کند.
افشون گفت: سهم کشاورزان فراهان از پساب فاضلاب اراک مشخص است و این حوزه نیز با هدایتگری و مدیریت پساب توانسته بهره مند باشد.
معاون استانداری استان مرکزی گفت: سرانه مصرف آب در استان مرکزی درشبانه روز برای هر فرد به طور متوسط 214 لیتر است که کمتر از پنج لیتر آن به مصرف آشامیدنی می رسد.
در حال حاضر 80 درصد معادل 900 کیلومتر از مساحت کلانشهر اراک تحت پوشش سیستم جمع آوری فاضلاب قرار دارد.
سالانه 113میلیون مترمکعب آب استان مرکزی از 210 حلقه چاه، چهار دهنه چشمه، 35 درصد آب سطحی رودخانه ها و شش رشته قنات تامین می شود که 90 میلیون مترمکعب آن مصرف می شود.
430 هزار مشترک آب و 220 هزار مشترک فاضلاب در استان مرکزی از خدمات شبکه بهره مند می شوند.
6991/6013** خبرنگار - معصومه ابراهیمی * دبیر - مژگان حیدری*

منبع : ایرنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking