۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۲

مراسم تجلیل از سادات کردستانی برگزار شد

مراسم تجلیل از سادات کردستانی برگزار شد
همایش تجلیل از سادات نبوی با حضور سادات و مسئولان استان کردستان در مجتمع فرهنگی نور سازمان تبلیغات اسلامی استان در سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات پیش‌از ظهر امروز در همایش تجلیل از سادات نبوی که با حضور سادات استان و مسئولان کردستان در مجتمع فرهنگی نور سازمان تبلیغات اسلامی استان در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: با هجرت تاریخی امام رضا(ع) 12 هزار سید به کشور ایران آمدند که این بیانگر آن است عشق و علاقه در ایران اسلامی به سادات ریشه قدیمی دارد.

وی با اشاره به اینکه امروزه سلاله پیامبر اسلام(ص) در جهان روز به روز بیشتر می‌شوند، گفت: با ولایت‌مداری و بصیرت سلاله پیامبر بزرگوار اسلام(ص) ارزش‌های انقلاب اسلامی بیش از پیش می‌شود.

مسئول بنیاد مهدویت و رئیس ستاد عتبات عالیات کردستان با اشاره به اینکه در زمان پیامبر(س) به ایشان تهمت ابتر می‌زدند، گفت: پیامبر(ص) معجزه بزرگ قرآن و عترتش را برای مسلمانان برجای گذاشت.

سادات افزود: پیامبر اکرم(ص) بیش از اندازه زحمت کشیدند تا توانستند دین مبین اسلام را ترویج دهند و هیچ پیامبری به اندازه ایشان اذیت نشدند.

وی اظهار کرد: پیامبر با وجود زحماتی که کشیدند از امت خود خواستند که مسلمانان ذریّه ایشان که سید و سادات هستند را دوست بدارند و آنها را مورد تکریم قرار دهند.

مسئول بنیاد مهدویت و رئیس ستاد عتبات عالیات کردستان برگزاری همایش تجلیل از سادات نبوی را لبیکی به پیام رسول خدا دانست و گفت: امیدواریم برگزاری این همایش‌ها بتواند زمینه شناسایی بیشتر سادات استان و تکریم بهتر آنها در سطح جامعه را فراهم آورد.

امام جمعه موقت سنندج نیز در ادامه این همایش اظهار داشت: ایمان، تقوا و خدمت به صادقین و اهل بیت سه رکن ولایت هستند و محترم‌ترین انسان‌ها در حضور خداوند متعال کسانی هستند که تقوای بیشتری پیشه کنند.

ماموستا سیداحسن حسینی با اشاره به اینکه برخی اماکن و زمان‌ها از دیدگاه خداوند افضل‌تر هستند، افزود: خداوند از نظر مکانی، مکه و مدینه و بیت‌المقدس را نسبت به سایر مکان‌ها فضیلت داده و ماه رمضان را نسبت به سایر زمان‌ها فضیلت داده است.

وی با اشاره به جایگاه سادات در نزد پروردگار گفت: در میان افراد نیز انبیاء نسبت به سایر انبیاء دیگر و سادات نیز نسبت به سایر مسلمانان مورد فضیلت قرار گرفته‌اند.

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به نقش سادات خاطرنشان کرد: سادات سه نقش اساسی و برجسته دارند که به دلیل این نقش‌ها دارای افتخارات و جایگاه ارزشمندی بین مسلمانان هستند.

وی گفت: سه رسالت مهم سادات شامل صلح دهنده جامعه، توسل به دعای سادات و طبیب بودن که برای همه ما جای افتخار دارد.

ماموستا حسینی افزود: اگر عمل‌های سادات قرآنی باشد و به نسب رسول‌الله عمل کنند خون پاک پیامبر اکرم(ص) در آنها جریان خواهد داشت.

به گزارش تسنیم، در این مراسم از 20 سادات برجسته استان از قشرهای مختلف شامل قاری، مداح، خانواده شهید، کشاورز، فعال قرآنی، فعال مطبوعاتی و غیره با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد و پیام نماینده ولی فقیه کردستان خطاب به سادات استان کردستان قرائت شد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking