۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۵

چند خبر ورزشی از استان کردستان

چند خبر ورزشی از استان کردستان
سنندج- ایرنا- قهرمانی تیم قروه در رقابت های والیبال دختران استان، قهرمانی سنندج در رقابت های هندبال دختران نوجوان منطقه چهارکشور، کسب جایگاه دوم توسط تیم کاراته کردستان در رقابت های کشوری و درخشش کیوکوشین کاران کردستانی در رقابت های قهرمانی کشوری از جمله خبرهای ورزشی استان است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان کردستان، مسابقات والیبال دختران بزرگسالان استان از 24 تا 27 شهریور در شهرستان قروه برگزار شد و طی این رقابت چهار روزه، تیم الف قروه به مقام قهرمانی رسید.
در این مسابقات، هشت تیم از شهرستان های استان حضور داشتند و دیدار های خود را در دو گروه چهار تیمی در مجموعه ورزشی تختی قروه انجام دادند.
در پایان تیم های قروه الف و سقز به فینال این رقابت ها راه یافتند که در یک بازی حساس تیم قروه الف توانست با شکست سقز عنوان قهرمانی مسابقات را بدست آورد.
سقز دوم شد و تیم والیبال شهرستان مریوان در جایگاه سوم قرار گرفت و کاپ اخلاق نیز به شهر سریش آباد رسید.
شهرهای مریوان، سقز، بیجار، قروه الف و ب، سنندج الف و ب و شهر سریش آباد هشت تیم شرکت کننده در مسابقات والیبال دختران بزرگسالان استان کردستان بودند.
تیم برتر این رقابت ها نماینده استان کردستان در رقابت های والیبال دختران بزرگسالان کشور خواهد بود.

** سنندج عنوان قهرمانی رقابت های هندبال دختران نوجوان منطقه 4 کشور را به دست آورد
رقابت های هندبال دختران نوجوانان منطقه 4 کشور به مدت دو روز به میزبانی شهر سنندج برگزار شد و روز یکشنبه 27 شهریورماه تیم های صعود کننده به مرحله بعد مشخص شدند.
تیم سنندج الف در فینال این رقابت ها با شکست 20 بر 13 تیم کرمانشاه، عنوان نخست این مسابقه ها را از آن خود کرد و به مرحله بعد صعود کرد.
همچنین در دیدار رده بندی نیز تیم سنندج ب با نتیجه نزدیک 18 بر 16 بانه را مغلوب کرد و عنوان سوم این دوره از رقابت ها را کسب کرد.
تیم های سنندج الف و کرمانشاه به مرحله بعد رقابت های هندبال دختران نوجوان کشور صعود کردند و تیم سنندج ب نیز از صعود بازماند.
مبینا زمانی، اسرا مرادی، نسا مردوخی، اژین بابا بیگی، مونا خانی، ژینو جوانمردی،هدیە علی مرادی، هانیە علی مرادی، هدیە ویسی، روژان عباسی، الناز رحیمی و لاوین ملایی بازیکنان تیم سنندج الف را در این مسابقات تشکیل می دادند و سمیرا علی رمایی و سیران احمدی به عنوان مربی و سرپرست این تیم هدایت می کردند.
این مسابقات از روز جمعه 26 شهریور ماه در سنندج با شرکت 6 تیم سنندج الف و ب، بانه ، ملایر ،همدان و کرمانشاه برگزار شد و به صورت دو گروه سه تیمی در سالن بهنام شاد شهر سنندج به رقابت پرداختند.

** تیم کاراته سبک گوجوریوسی اکای کردستان در جایگاه دوم رقابت های کشوری ایستاد
رقابت های کاراته سبک گوجوریوسی اکای قهرمانی کشور در چهار رده سنی مختلف روز جمعه 26 شهریورماه در تهران برگزار شد و تیم کردستان در جایگاه دوم این مسابقات قرار گرفت.
تیم کردستان با 29 کاراته کا در رقابت های کاراته قهرمانی کشور تهران حضور پیدا کرد و در پایان با کسب پنج طلا، 2 نقره و چهار برنز موفق شد بعد از تیم تهران جایگاه نائب قهرمانی تیمی این دوره از مسابقات را از آن خود کند.
همچنین تیم گلستان مقام سوم را به دست آورد و کاپ اخلاق این رقابت ها نیز به تیم سبزوار اهدا شد .
فرشید نوری، پیام یعقوبی مربی و بهروز وفایی به عنوان سرپرست تیم کردستان در این مسابقات همراهی کردند.

** درخشش کیوکوشین کاران کردستانی در رقابت های قهرمانی کشور
تیم بخشداری زیویه سقز به نمایندگی کردستان در رقابت های کاراته سبک کیوکوشین KWF که به مدت دو روز در تهران برگزار شد توانست نائب قهرمانی این دوره از رقابت ها را به دست آورد.
تیم بخشداری زیویه سقز به عنوان نماینده استان کردستان در رقابت های کاراته قهرمانی کشور شرکت کرد و توانست با کسب 3 نشان طلا ، 5 نقره و دو 2 برنز عنوان نائب قهرمانی این رقابت ها به خود اختصاص دهد.
در نتیجه انفرادی محمد شایان رحیمی، دارا زاهدی و دانا زاهدی با غلبه بر حریفان خود موفق به کسب مدال طلای مسابقات شدند.
پیام صحرا گرد، ایمان ستوده، نیما وکیلی نژاد، شاهین آسیابانی و سه روک درویشیان به نشان نقره دست یافتند و احمد جهانی و سیروان مینایی نیز دو مدال برنز را به دست آوردند.
در این رقابت ها که در روزهای پنجشنبه و جمعه 25 و 26 شهریور برگزار شد، 400 کاراته کا از 18 استان سراسر کشور حضور پیدا کردند و در رده ها و اوزان مختلف مسابقات خود را برگزار کردند.
تیم کردستان با سرپرستی محمد رستگار زاهدی و مربیگری شیهان حسین رحیمی و ناصح موسوی در این مسابقات حضور پیدا کرد .
7355/ 3020
**خبرنگار: وریا کرمی
**منتشرکننده: عبدالله رحمانی

منبع : ایرنا
website tracking