۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰

قیمت آیفون ۷ در ایران

قیمت آیفون ۷ در ایران
شرکت اپل آیفون ۷ مدل ۳۲ گیگابایتی را با قیمت ۶۴۹ دلار، مدل ۱۲۸ گیگابایتی را با قیمت ۷۴۹ دلار و مدل ۲۵۶ گیگابایتی را با قیمت ۸۴۹ دلار می‌فروشد.
فروش آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس همین چند روز پیش در کشورهای مختلف شروع شد.

شرکت اپل آیفون ۷ مدل ۳۲ گیگابایتی را با قیمت ۶۴۹ دلار، مدل ۱۲۸ گیگابایتی را با قیمت ۷۴۹ دلار و مدل ۲۵۶ گیگابایتی را با قیمت ۸۴۹ دلار می‌فروشد.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند آیفون ۷ پلاس با ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی را هم با قیمت ۷۶۹ دلار بخرند. البته برای خرید این گوشی با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت و ۲۵۶ گیگابایت باید ۸۶۹ و ۹۶۹ دلار بپردازید.

اگر دلار را با نرخ ۳۵۰۰ تومان حساب کنیم، آیفون ۷ با حافظه‌ی ۳۲ گیگابایت را می‌توان با قیمت ۲ میلیون دویست تا دو میلیون و سیصد هزار تومان خریداری کرد. این قیمت برای مدل ۱۲۸ گیگابایت به نزدیک دو میلیون ششصد هزار تومان و برای مدل ۲۵۶ گیگابایتی به  دو میلیون نهصد و هفتاد هزار تومان می‌رسد.

اگر همین روند را برای آیفون ۷ پلاس هم پیاده‌سازی کنیم برای خرید مدل ۳۲ گیگابایتی باید مبلغ دو میلیون ششصد و نود هزار تومان، مدل ۱۲۸ گیگابایتی نزدیک به ۳ میلیون تومان و مدل ۲۵۶ گیگابایتی تقریبا سه میلیون و چهارصد هزار تومان بپردازید؛ اما آیفون‌های جدید شرکت اپل را نمی‌توانید در همان لحظه‌ی ورود به بازار با این قیمت تهیه کنید. دلیل آن هم کاملا واضح است.

اپل هیچ نمایندگی رسمی در ایران ندارد و این کالاها به شکل غیر قانونی وارد بازار کشور می‌شوند. از آنجایی هم که با تعداد کمی وارد بازار می‌شوند قیمت این محصولات بسیار گران‌تر از ارزش واقعی آن‌ها است. البته نباید درخواست بازار را هم نادیده گرفت. به هر حال همیشه افرادی هستند که دوست دارند گوشی‌های جدید اپل را در همان روز اول در اختیار داشته باشند، حتی اگر قیمت بسیار بالایی داشته باشند.

محصولات جدید اپل با یکی دو روز اختلاف وارد بازار ایران شدند. همان طور که هم احتمال می‌رفت، قیمت بالایی دارند. اتفاقی که هر ساله شاهد آن هستیم.

براساس اطلاعات به دست آمده در حال حاضر تمام مدل‌های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس وارد کشور نشده‌اند؛ اما می‌توانبد مدل ۱۲۸ گیگابایتی آن‌ها را پیدا کرد. گوشی‌هایی که با قیمت ۶ تا ۸ میلیون تومان تا چند روز پیش فروخته می‌شد. البته از زمان ورود آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به کشور قیمت این محصول با کاهش مواجه شده است.

با تحقیقاتی که صورت گرفته آیفون ۷ در حال حاضر با قیمت ۵ میلیون صد هزار تومان و مدل پلاس با قیمت ۶ میلیون چهار صد هزار تومان بفروش می‌رسد و این در حالی است که تا چند ساعت پیش قیمت مدل معمولی به چهار میلیون و پانصد هزار تومان هم رسیده بود.

قطعا اگر چند ماه صبر کنید می‌توانید با قیمت مناسب‌تری گوشی‌های جدید اپل را خریداری کنید و این حباب قیمتی هم از بین خواهد رفت.
منبع : فرادید

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking