۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن خبر داد

برگزاری جشن بزرگ غدیر در شهرستان بروجن

برگزاری جشن بزرگ غدیر در شهرستان بروجن
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن گفت: همزمان با هفته ولایت و امامت، هیأت‌های مذهبی و مردم متدین بروجن میزبان جشن‌های غدیر می‌شوند.

 حجت‌الاسلام مجید الهیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: جشن‌های هفته «ولایت و امامت» و برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و معنوی در سطح شهرستان بروجن از سوی تشکل‌های مردمی و دستگاه‌های فرهنگی، اجرا می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن گفت: آذین بندی و چراغانی تمامی معابر، ادارات و هیأت‌ها، ایجاد ایستگاه‌های صلواتی، مولودی خوانی، برگزاری مراسم جشن،قرائت خطبه خوانی و سخنرانی در سطح این شهرستان در دستور کار قرار دارد و انجام این امور باعث سرور و شادمانی بیش از پیش مردم می‌شود.

وی در مورد واقعه غدیر خم گفت: پیامبر گرامى (ص) در سال دهم هجرت براى انجام فریضه و تعلیم مراسم حج به مکه عزیمت کرد و این بار انجام این فریضه با آخرین سال عمر پیامبر عزیز مصادف شد و از این جهت آن را حجة الوداع نامیدند و افرادى که به شوق همسفرى و یا آموختن مراسم حج همراه آن حضرت بودند تا صد و بیست هزار تخمین زده شده اند.

الهیان گفت: باید در این راستا برای بهتر و باشکوه ‌تر برگزارکردن برنامه‌های هفته ولایت و غدیر خم از تمام ظرفیت‌های مردمی و هیأت‌های مذهبی شهرستان استفاده کنیم.

وی در ادامه گفت: غدیر از اساسى‏‌ترین برنامه‌‏هاى پیامبر خدا(ص) براى دوام، عزت شکوه اسلام و قرآن بود و ایشان در بازگشت از حجة‏الوداع آخرین رسالت ‏خویش را انجام داد.

کلیدواژه ها :جشن بروجن
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking