۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۷

جشن ولایت علوی در امامزادگان و بقاع متبرکه

جشن ولایت علوی در امامزادگان و بقاع متبرکه
همزمان با دهه ولایت و امامت و در آستانه عید غدیر که به نام روز ولایت و امامزادگان نامگذاری شده است، جشن ولایت علوی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری طرح ملی جشن ولایت علوی در جمع اصحاب رسانه با گرامیداشت دهه ولایت و هفته دفاع مقدس و بیان اینکه هزار و  622 بقعه متبرکه و امامزاده مجری طرح جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی هستند، گفت: برنامه های ویژه دهه ولایت از روز عرفه و عید قربان آغاز و همزمان با عید غدیرکه به نام روز ولایت و امامزادگان نامگذاری شده است همراه با مراسم تکریم از سادات معزز و قرائت بخشهایی از خطبه غدیر ادامه دارد.
حجت‌الاسلام احمد شرفخانی با تبیین برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در دهه ولایت با بیان اینکه این سازمان در طول سال ویژه برنامه های متنوعی را در مناسبت‌های مختلف اجرا می‌کند، افزود: این ویژه‌برنامه‌ها با هدف ترویج معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در اماکن متبرکه  اجرا می‌شود اما در این ایام هزار و 622 بقعه متبرکه و امامزاده مجری طرح جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی هستند که در شب و روز عید غدیر با حضور اقشار مختلف و زائران، مسافران وعلاقه مندان با سخنرانی و مداحی و با حرکت کاروان های شادی مردم به سمت بقاع متبرکه به طور ویژه برگزار می شود.
وی  افزود: ویژه‌ برنامه‌های دهه ولایت از روز عرفه با قرائت دعای عرفه آغاز و همزمان با آن ویژه ‌برنامه برائت از مشرکین و یادواره شهدای مظلوم منا با حضور خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد و انشاءالله این ویژه‌برنامه‌ها تا عید غدیرخم ادامه پیدا کرده و به ویژه‌برنامه‌های شب و روز عید غدیر خم متصل می شود.
شرفخانی افزود: برگزاری نشست های صنفی با موضوع وقف؛ راه اندازی ایستگاههای همه واقف باشیم در امامزادگان و برگزاری همایش ولایت و بصیرت از جمله برنامه های این دهه در بقاع متبرکه است.
وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ وقف با رویکرد ترویج وقف ولایی بخش دیگری از ویژه‌برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در دهه ولایت است و می‌کوشیم تا واقفین بتوانند با الطاف الهی، وقف‌هایی را در حوزه غدیر و امیرالمؤمنین(ع) به ثبت بر سانند.
782 موقوفه مرتبط با نیت بزرگداشت عید غدیر خم و حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام وجود دارد که عواید آن به جشن های دهه ولایت اختصاص می یابد.     
منبع : صدا و سیما

پربازدیدترین امروز

website tracking