۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۴

ایران: فصل تازه در صنعت نفت با سرمایه گذاری خارجی

ایران: فصل تازه در صنعت نفت با سرمایه   گذاری خارجی
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در شماره یکشنبه 28 شهریور در تشریح تیتر نخست با اشاره به نهایی شدن الگوی قراردادهای جدید نفتی از قول علی کاردر مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، نوشت: مدل نهایی قراردادهای نفتی تغییر نخواهد کرد این مدل توسط رئیس مجلس به دولت ابلاغ و اکنون آماده اجرا است روند جذب سرمایه خارجی بر مبنای مدل جدید از مهرماه کلید خواهد خورد.

این روزنامه با درج عنوان گفت و گو بهترین راه حل منازعات منطقه ای و جهانی است، آورد: هفدهمین اجلاس رؤسای کشورهای جنبش عدم تعهد از دیروز (شنبه) با گزارش رئیس جمهوری کشورمان از عملکرد غیر متعهدها در فاصله سال های 2012 تا 2016 که ایران رهبری این جنبش را عهده دار بود آغاز شد. روحانی در حالی ریاست جنبش را به نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا واگذار کرد که ایران طی دوره ریاستش درصدد برآمد ظرفیت های بالقوه این تشکل فراگیر را در راستای حفظ همبستگی و وحدت درون جنبش به کار گیرد وغیر متعهدها را به بازوی مذاکراتی کشورهای عضو در خصوص موضوعات مهمی چون حقوق بشر، حفظ صلح، خلع سلاح، اصلاحات سازمان ملل، موضوعات حقوقی تبدیل کند. این در حالی بود که ایران همزمان از اهرم ریاست بر 120 کشور عضو عدم تعهد برای جلب حمایت حداکثری آنها از برنامه های هسته ای صلح آمیزش بهره برد و نتیجه آنکه اعضای این جنبش بارها با صدور بیانیه های مختلفی خطاب به آژانس بین المللی انرژی اتمی و قدرت های بزرگ جهانی به نفع ایران موضع گیری کردند تا به این ترتیب، رویکرد هوشمندانه ایران زیر سایه راهبرد مذاکره در دوره ریاست بر عدم تعهد به انسجام کشورهای عضو در مقابله با اعمال فشار قدرت های بزرگ بینجامد. روحانی در جمع سران غیر متعهدها: تنها از طریق گفت و گو و راهکارهای صلح آمیز و اتخاذ یک رویکرد برد- برد می توان به بحران های پیچیده و طولانی پایان داد رژیم صهیونیستی متهم اصلی در طراحی و توسعه جنایات داعش است «برجام» یک راهبرد و رویکرد جدید برای تعامل مثبت و سازنده به منظور حل و فصل مسالمت آمیز بحران ها و چالش ها است.
روزنامه ایران با انتشار عنوان «فروشنده»، اعتبار سینمای ایران در اسکار، نوشت: نقطه طلایی تلاقی سینمای ایران و اسکار با «جدایی نادر از سیمین» و به همراه آن، موفقیت های بین المللی و دنباله دار فیلم «فروشنده»، پخش کننده قدرتمند بین المللی این فیلم، اعتبار نام اصغر فرهادی و استقبال آکادمی اسکار از حضور این فیلمساز ایرانی و البته تأیید اهالی سینما و منتقدان و حتی استقبال عمومی مخاطبان از این فیلم، اگر چه همگی گزاره هایی بودند که معادله انتخاب نماینده ایران در رقابت سینمایی اسکار را ساده می کرد و خیلی ها گمان می کردند انتخاب نماینده ایران احتیاجی به هیأت انتخاب به صورت رسمی ندارد اما بنیاد سینمایی فارابی تصمیم گرفت با فراغ بال و نگاه حرفه ای به انتخاب درست برسد. صبح شنبه 27 شهریورماه سرانجام جلسه انتخاب نماینده سینمای ایران در اسکار به پایان رسید و هیأت انتخاب فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی را در مقام نماینده سینمای ایران در رقابت بهترین فیلم خارجی زبان در هشتاد و نهمین دوره جوایز سینمایی اسکار (سال 2017) معرفی کرد.
حالا به وزنه 315 کیلویی فکر می کنم، دیگر عنوان این روزنامه به شمار می رود، در تشریح این مطلب می خوانیم: واشنگتن پست گزارش داد: «سیامند رحمان» با بلند کردن و نشاندن وزنه ای به سنگینی سه بچه فیل، رسماً نامش را به عنوان قوی ترین ورزشکار تاریخ بازی های پارالمپیک ثبت کرد. در این گزارش آمده است: اجرای رحمان به حدی زیبا بود که همه تماشاگران حاضر در ورزشگاه از شدت وجد و خوشحالی فریاد می زدند. شادی و هلهله هموطنان رحمان در ورزشگاه، تمام جمعیت تماشاگر حاضر در ورزشگاه را به تشویق و فریاد شادی واداشت. وزنه ای به سنگینی 310 کیلوگرم؛ معادل وزن سه بچه فیل یا 50 توپ بولینگ یا 85 گالن شیر است. واقعاً تصور اینکه انسانی بتواند وزنه ای با این سنگینی را روی سینه خود بنشاند و بعد فقط با استفاده از قدرت قسمت بالایی بدن آن را بلند کند، حقیقتاً ناممکن است. گفت و گوی اختصاصی خبرنگار «ایران» را پس از ثبت رکورد تاریخی با قوی ترین ورزشکار پارالمپیکی می خوانیم. چه برنامه ای برای آینده داری؟ برای کدام مسابقات می خواهی به وزنه 315 کیلویی حمله کنی؟ می خواهم برای مسابقات مهم رکوردشکنی کنم مثل مسابقات پارالمپیک 2020 تا بتوانم در این مسابقات مهم یک رکورد تاریخی دیگر به ثبت برسانم. رشته مان سخت است و نمی توان قول صددرصد داد اما امیدوارم که بتوانم در المپیک 2020 مجدداً رکورد بزنم و وزنه 315 را مهار کنم.
روزنامه ایران با درج عنوان مخابرات و شهرداری موانع بهبود کیفیت اینترنت، آورد: اواسط اردیبهشت ماه بود که خبر تغییر مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت روی خروجی اکثر خبرگزاری های کشور قرار گرفت. محمد جواد آذری جهرمی که از اعضای هیأت مدیره ارتباطات زیرساخت بود با تصمیم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جای محمود خسروی که براساس برخی خبرها از ماه ها پیش درخواست بازنشستگی خود را تقدیم محمود واعظی کرده بود گرفت. در گفت و گویی که با او داشتیم جهرمی از دلایل پایین بودن کیفیت اینترنت با توجه به تمام برنامه های توسعه ای وزارت ارتباطات گفت و اینکه وزارت ارتباطات در تلاش است تا در چند ماه باقی مانده از پایان عمر دولت یازدهم به وعده های خود برای بالا بردن کیفیت و دسترسی آزاد کاربران به اینترنت دست یابد. در بخش اینترنت سیار یا mobile broadband چه عواملی سبب شده که کاربران هنوز نتوانند طعم واقعی اینترنت نسل سه یا چهار را بچشند؟ شهرداری و توسعه نیافتن شبکه مخابرات از جمله دلایل اصلی است که از طرف شما بر سر راه بهبود کیفیت اینترنت(ثابت و سیار) کشور مطرح می شود. این نهاد یک نگاه زیباسازی دارد و یک نگاه درآمدی. نگاه زیباسازی از طرف اپراتورها قابل حل است اما درآمدی خیر.
«شلیک های مرگبار سرباز به 3 همدوره ای»، «توصیه انتخاباتی رئیس قوه قضائیه به شورای نگهبان»، «احمد مازنی: اولویت ما اصلاح قوانین رسانه ای است»، «ماجرای خواندنی نخستین رالی بانوان ایران /تخته گاز زنانه، از کاخ تا گنبد» و «گزارش«ایران» از بازار اهواز / تالاب های خوزستان، کشتارگاه پرندگان مهاجر» از دیگر عنوان های صفحه نخست این روزنامه است.
*گروه اطلاع رسانی
پژوهشم**9117**2002

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking