۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۳

جزئیات حملات همزمان آمریکا و اسرائیل به ارتش سوریه/۱۶۰ نظامی سوری شهید و مجروح شدند + نقشه

جزئیات حملات همزمان آمریکا و اسرائیل به ارتش سوریه/۱۶۰ نظامی سوری شهید و مجروح شدند + نقشه
ساعتی پیش بمب افکن های آمریکایی و اسراییلی در عملیاتی هماهنگ مواضع نیروهای ارتش و بسیج مردمی سوریه مستقر در استان های دیرالزور (شرق) و قنیطره (جنوب غرب) این کشور را بشدت بمباران کردند.
گروه جهان مشرق- ساعتی پیش بمب افکن های آمریکایی و اسراییلی در عملیاتی هماهنگ مواضع نیروهای ارتش و بسیج مردمی سوریه مستقر در استان های دیرالزور (شرق) و قنیطره (جنوب غرب) این کشور را بشدت بمباران کردند.
بمباران ارتش سوریه توسط آمریکا در دیرالزور!
بنابر این گزارش، در نخستین حمله، بمب افکن های آمریکا مواضع ارتش سوریه در اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور را هدف قرار داده اند. ارتش سوریه با انتشار بیانیه ای در این مورد توضیحاتی بدین شرح ارائه کرده است: " در ساعت 17:00 امروز دو فروند هواپیمای نظامی از نوع اف 16 و ای 10 تاندربولت ارتش آمریکا با استفاده از آسمان کشور عراق وارد خاک سوریه شده و مواضع نیروهای نظامی این کشور مستقر در جبل الثرده واقع در حاشیه فرودگاه نظامی دیرالزور شرق سوریه را هدف حملات شدید هوایی قرار داده اند. در اثر این حمله جنایتکارانه 62 تن رزمندگان سوری شهید و 100 تن زخمی و به تجهیزات نظامی آنها نیز صدمات جدی وارد امده است. 
بمباران ارتش سوریه توسط آمریکا در دیرالزور!
همزمان با این حملات هوایی که به مدت یکساعت به طول انجامید، عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش نیز به جبل الثرده هجوم برده و پس از عقب نشینی نظامیان سوری کنترل آن را بدست گرفته اند. این اقدام آمریکا ضمن اینکه دشمنی آشکار آن را با دولت و مردم سوریه نشان می دهد، نماینگر حمایت علنی و رسمی آنها از گروه تروریستی تکفیری داعش می باشد." منابع نزدیک به ارتش سوریه از وقوع درگیری های شدید میان نیروهای تازه نفس اعزامی به جبل الثرده و بازپس گیری سریع کلیه مناطق اشغال شده از سوی داعش با کمک هوایی ارتش آمریکا خبر داده اند. 
بمباران ارتش سوریه توسط آمریکا و اسراییل +نقشه
این حملات در حالی به وقوع پیوسته که ارتش روسیه طی ماه های گذشته اقدام به استقرار سیستم پدافند موشکی اس 300 و اس 400 به همراه رادارهای دوربرد کشف و رصد در استان حمص، لاذقیه (فرودگاه حمیمیم) و دمشق (فرودگاه المزه) سوریه کرده بود. ساعتی پس از حملات هوایی آمریکا به دیرالزور سوریه، مواضع نیروهای ارتش سوریه در استان قنیطره مجددا هدف حمله هوایی اسراییل قرار گرفته است. در این حملات دو مرکز ارتش و بسیج مردمی سوریه در اطراف شهرک خان ارنبه واقع در استان قنیطره (جنوبی غربی) این کشور هدف بمباران شدید قرار گرفته است. گفته می شود در این بمباران های دو سرباز سوری به شهادت رسیده و 6 تن دیگر نیز بشدت زخمی شده اند. حملات اسراییل در حالی واقع گردیده که عصر امروز نیز هواپیماهای ارتش آمریکا نیز مواضع نظامیان سوری در اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور در شرق این کشور را بشدت بمباران کرده بودند که طی آن 30 سرباز شهید و زخمی شده اند. 
بمباران ارتش سوریه توسط آمریکا و اسراییل +نقشه
منابع سوری از پرواز ناگهانی بخش اعظم اسکادران هواپیماهای مدرن روسی از پایگاه های هوایی دمشق، لاذقیه و حمص خبر می دهند. ستاد فرماندهی ارتش سوریه با انتشار بیانیه ای به کلیه پرسنل خود آماده باش کامل اعلام کرده است. پیشتر دولت سوریه به اسراییل نسبت به تجاوز به آسمان این کشور در حمایت از گروه های تروریستی تکفیری القاعده و داعش هشدار داده بود. 
منبع : مشرق

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking