۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۲

یک متخصص تغدیه و رژیم درمانی:

نیمی از بیماری ها با تغذیه ارتباط مستقیم دارد/ سبد خالی سبزی در سفره 80 درصد خانوار کرمانشاهی

نیمی از بیماری ها با تغذیه ارتباط مستقیم دارد/ سبد خالی سبزی در سفره 80 درصد خانوار کرمانشاهی
دکتر یحی پاسدار متخصص تغدیه و رژیم درمانی گفت: بین 45 تا 50 درصد بیماری ها با تغذیه ارتباط مستقیمی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش پاک پرس، دکتر یحیی پاسدار در کارگاه آموزشی تغدیه، با اشاره به اینکه بسیاری از بیماری ها با اصلاح تغذیه قابل پیشگیری هستند اظهار داشت: در کشورهایی که غذاهای فست فود بیشتری مصرف می کنند در مقایسه با کشورهای با غذاهای آب پز میزان کلسترول خون بالاتری وجود دارد همچنین میزان طول عمر مردم این کشورها کمتر است.

این متخصص تغذیه درمانی با اشاره به اینکه تغییر الگوهای غذایی، افزایش استرس و مصرف دخانیات میزان ابتلا به بیماری ها را افزایش می دهد گفت: امروزه بیماری های غیر واگیر بر بیماری های واگیر غلبه کرده؛ با وجود کنترل بیماری هایی نظیر سل و مالاریا، میزان شیوع سرطان و کبد چرب در حال افزایش است.

دکتر پاسدار بیان کرد: بر اساس آمار سال 2011 46 درصد بیماری ها با تغذیه ارتباط داشته که پیش بینی می شود این میزان در سال 2020 به 57 درصد افزایش یابد زیرا هرساله الگ.های غذایی جدید با بسته بندی ها و تبلیغات فریبنده به بازار عرضه می شود.

وی افزود: 80 درصد بیماری های قلبی و 40 درصد سرطان ها با تغذیه ارتباط دارد همچنین فشار خون منجر به 62 درصد بیماری های قلبی-عروقی و کلسترول بالا سبب 56 درصد این قبیل بیماری ها شده که می تواند قابل پیشگیری باشد.

این متخصص تغذیه درمانی خاطر نشان کرد: همچنین چاقی منجر به 21 درصد بیماری های قلبی شده و بین 42 تا 48 درصد انواع سرطان ها با چاقی در ارتباط است نیز مصرف اندک میوه و سبزی سبب حدود 20 درصد بیماری های گوارش و 31 درصد بیماری های قلبی-عروقی می شود.

دکتر پاسدار بیان کرد: از مجموع 17 عامل بیماری های غیرواگیر 10 عامل از جمله فشار خون، کلسترول و اضافه وزن با تغذیه در ارتباط است.

وی با اشاره به اینکه در منطقه خاورمیانه 31 درصد مرگ و میرها ناشی از بیماری های قلبی و 26 درصد ناشی از فشار خون و سکته های مغزی و قلبی است افزود: متاسفانه در این میان مصرف دخانیات در مردان 61 درصد و در زنان 48 درصد است.

دکتر پاسدار با بیان اینکه بین 70 تا 80 درصد مردم خاورمیانه کمتر از 15 دقیقه فعالیت بدنی دارند خاطر نشان کرد: البته در سطح شهرستان روانسر بر اساس مطالعات انجام شده 13 درصد مردم دیابت دارند و 3.5 درصد نیز از بیماری دیابت خود بی اطلاع هستند.

وی درباره دیگر مطالعات انجام شده افزود: با بررسی 20 هزار نفر این نتایج حاصل شد که 95 درصد افرادی که پس از نخستین سکته تغذیه خود را تغییر دادند تا پنج سال بعد دچار عارضه ای نشده اند اما در 20 درصد افرادی که الگوی تغذیه ای خود را پس از نخستین سکته اصلاح نکردند در پنج سال پس از این مدت فوت کرده اند.

دکتر پاسدار با تاکید بر اینکه تغذیه سالم سبب تاخیر در ابتلا به دیابت و کاهش عوارض آن می شود گفت: 33 درصد موارد ابتلا به سرطان با اصلاح کوچکی در ززندگی قابل به تاخیر انداختن است.

وی با اشاره به لزوم پرهیز از استفاده از روغن های جامد افزود: این ملاحظات شامل موادی نظیر بیسکویت، نان روغنی و نان شیرینی نیز که حاوی مقدار زیادی روفغن جامد هستند می شود.

دکتر پاسدار با اشاره به اینکه سه نوع اسید چرب شامل اشباع، غیر اشباع و اسید چرب با چند پیوند دو گانه در روغن وجود دارد گفت: در میان روغن ها روغن زیتون حاوی مقدار کمتری اسید چرب غیر اشباع است که البته باید این روغن نیز با احتیاط مصرف شود.

وی با تاکید بر مصرف مواد غذایی بر اساس جدول شاخص کلاسمیک خاطر نشان کرد: شکر موجود در نوشابه، دسر، مربا بسیار مضر است حتی مصرف بی رویه نوشابه های بدون شکر و شیرین کننده های مصنوعی نیز از این قائده مستثنا نیستند.

دکتر پاسدار با اشاره به اینکه هرگز سوسیس  و کالباس جایگزین گوشت و چیپس جایگزین سیب زمینی نیست گفت: مردم باید بر اساس لیست اقدام به خرید کرده و هر آنچه را که برای سلامتی آنان ضروری است تهیه کنند پس به مقوله هایی نظیر مصرف مواد ارزان که مضر سلامتی است نپردازند زیرا هرچه فاصله تاریخ مصرف تا تاریخ تولید مواد غذایی بیشتر شود کیفیت محصول کاهش می یابد.

وی افزود: در میان میوه ها نیز هرچه میوه ها رنگارنگ تر باشند از آنتی اکسیدان که خاصیت ضد سرطانی دارد بیشتر برخوردار هستند.

دکتر پاسدار با تاکید بر اینکه افراد بالای 45 سال باید گوشت قرمز را با احتیاط مصرف کنند بیان کرد: متوسط میانگین مصرف ماهی در وعده های غذایی مردم ایران بسیار پایین است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی درباره مطالعات انجام شده بر روی مردم کرمانشاه نیز گفت: در کرمانشاه مصرف نان و غلات خوب است اما در 80 درصد خانواده های کرمانشاهی سبزی کمتر از میزان توصیه شده  مصرف می شود همچنین گوشت، شیر و لبنیات نیز کمتر از میزان استاندارد آن مصرف شده است.

دکتر پاسدار خاطر نشان کرد: بر اساس مطالعه ای که در سالهای 1390، 91 و 93 انجام شده متاسفانه  قطع سوبسید شیر بزرگترین اشتباه بوده زیرا سبب شده مصرف شیر به کمتر از میزانی برسد که به شیر سوبسید تعلق می گرفت و این امر در آینده سونامی بزرگی ایجاد می کند.

وی افزود: همچنین بر اساس مطالعات انجام شده کماکان نیمی از مردمی کرمانشاه روغن جامد مصرف می کنند؛ در مجموع با مصرف بی رویه مواد متفرقه و مصرف کم لبنیات، سبزی، میوه و گوشت هرم تغذیه ای در کرمانشاه برهم خورده که سبب آسیب پذیرتر شدن این جامعه شود.

انتهای خبر/

 

منبع : دانا

اخبار مرتبط

website tracking