۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲

مدیر مدرسه علمیه خواهران لردگان:

کار تربیتی و اخلاقی اساس فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران است

کار تربیتی و اخلاقی اساس فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران است
مدیر مدرسه علمیه خواهران لردگان با تأکید بر اینکه کار تربیتی و اخلاقی اساس فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران است، اظهار کرد: علم‌آموزی به‌عنوان وظیفه طلبگی باید در بسترهای تربیتی اتفاق افتاده و از رنگ و بوی اخلاقی برخودار باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مشکات برین خانم قنبری، مدیر مدرسه علمیه خواهران لردگان، به استقبال چشمگیر خواهران برای ورود به این حوزه علمیه در سال جدید اشاره کرد و افزود: با آغاز سال تحصیلی جدید 19 نفر در مقطع سیکل، 35 نفر در مقطع دیپلم به صورت حضوری و 12 نفر هم در مقطع دیپلم به صورت پاره وقت جذب مدرسه علمیه الزهرا (س) لردگان شدند.

وی با اشاره به اینکه مدرسه علمیه الزهرا (س) جزء مدارس با سابقه استان است، تصریح کرد: به حمدالله با پیگیری‌های امام جمعه شهرستان که مؤسس این حوزه علمیه هم هستند و با همکاری مدیریت حوزه علمیه خواهران استان ساختمان مناسبی در سال‌های گذشته برای تحصیل و خوابگاه طلاب این مدرسه احداث شده است که از این جهت جای نگرانی وجود ندارد.

قنبری با اشاره به اینکه فعالیت‌های مدرسه علمیه الزهرا (س) در پنج بخش آموزش، اخلاق و تهذیب، پرورشی، تربیتی و تبلیغ خلاصه می‌شود، ادامه داد: با تلاش مجموعه مدیریتی این مدرسه برای رشد و پویایی طلاب در هر یک از این بخش‌ها برای سال تحصیلی جدید برنامه‌ریزی صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه کار تربیتی و اخلاقی اساس فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران است، اظهار کرد: علم‌آموزی به عنوان وظیفه‌ طلبگی باید در بسترهای تربیتی اتفاق افتاده و از رنگ و بوی اخلاقی برخودار باشد.

مدیر مدرسه علمیه خواهران لردگان، توجه به ارتقاء گروه‌های علمی و تربیتی را یکی از راهکارهای سال جدید تحصیلی این مدرسه علمیه عنوان کرد و یادآور شد: از گروه‌های علمی انتظار می‌رود تا با طلاب ارتباط بیشتری برقرار نمایند؛ طلاب نیز باید ارتباط خود را با مدیران و دبیران آموزشی و پژوهشی گروه‌های علمی تعمیق نمایند تا انشالله در همه زمینه‌ها رشد و پویایی صورت گیرد.

این مقام مسئول با تأکید بر غنیمت شمردن دوران تحصیل و طلبگی، خاطرنشان کرد: این دوران، بستری ارزشمند و طلایی است و فرصتی جبران‌ناپذیر و دورانی در معرض خطر به شمار می‌رود، اگر قدر این دوران را که به سرعت طی می‌شود، ندانیم در خسران به سر خواهیم برد.

وی با بیان اینکه باید پاسدار نعمت‌های الهی باشیم، تصریح کرد: همواره باید خود را میهمان سربازی اهل‌بیت (علیهم السلام) بدانیم و تلاش کنیم تا تابلوی ابتدایی این مسیر الهی که تفقه و آشنایی با معارف دینی است، عینیت پیدا کند.

قنبری احترام به اساتید، حضور به موقع در کلاس، توجه به نوع تعاملات اجتماعی و... را از مهمترین محورهای ذی‌طلبگی عنوان کرد و افزود: تواضع، صدق و راستی و وفای به عهد، از مهمترین اصول ذی‌طلبگی است؛ باید سعی نماییم، اخلاقیات دینی در وجود ما نهادینه شود.

استاد حوزه علمیه، واگذاری بخشی از فعالیت‌های آموزشی به طلاب را از مهمترین رویکردهای مدرسه علمیه الزهرا (س) لردگان عنوان کرد و گفت: باید خود را برای رسیدن به هدف غایی طلبگی که همان تبیین معارف ناب الهی به جوامع بشری است، آماده نماییم و این از ضرورت‌ها است.

منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking