۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۷

فرماندار ابرکوه: مسئولان فرهنگی برای رشد فرهنگ کتابخوانی تلاش کنند

فرماندار ابرکوه: مسئولان فرهنگی برای رشد فرهنگ کتابخوانی تلاش کنند
یزد -ایرنا - فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه فرهنگ کتابخوانی در رشد و توسعه جامعه بسیار موثر است از مسئولان فرهنگی خواست تمام تلاش خود را برای نیل به این هدف بکار گیرند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید نبی رسولی روز شنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اظهار کرد: کتاب وکتابخوانی موجب نشاط جامعه است و مطالعه کتاب باعث رشد و تعالی فرهنگی و فکری انسان می شود.
وی بابیان اینکه قرآن بهترین کتاب آسمانی است که با زندگی انسان گره خورده افزود: فرهنگ کتاب خوانی باید مثل قرآن در جامعه رشد پیدا کند و مسوولان فرهنگی در این زمینه بیشتر تلاش کنند.
رییس انجمن کتابخانه های عمومی ابرکوه تصریح کرد: والدین نیز باید فرزندان خود را به مطالعه کتاب های شایسته و متناسب با شرایط سنی تشویق کنند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی ابرکوه نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت کتابخانه های عمومی این شهرستان، برگزاری نشست کتابخانه درمدارس ، برپایی نمایشگاه کتاب ، عکس و پوستر در هفته دفاع مقدس و تجهیز و تعمیر برخی کتابخانه های را از جمله فعالیت های این نهاد در شهرستان اعلام کرد.
قاسم برزگر افزود: بزودی عملیات ساخت کتابخانه در روستای ده عرب از توابع بخش مرکزی ابرکوه توسط خیرین آغاز می شود.
وی بابیان اینکه این شهرستان نیاز به کتابخانه مرکزی دارد و از 34 روستای این شهرستان فقط دو روستا دارای کتابخانه عمومی هستند ِیادآورشد: حدود 10درصد جمعیت 50 هزار نفری شهرستان ابرکوه عضو کتابخانه ها هستند که این تعداد در افق 1404 به 30 درصد ارتقا می یابد.
وی افزود: بیش از 70 هزار جلد کتاب در هفت باب کتابخانه عمومی ابرکوه وجود دارد و چهار هزار و700 نفر عضو فعال کتابخانه ها هستند.
ابرکوه با 50 هزار نفر جمعیت در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد واقع است.
7539/ 6197 خبرنگار: ابوالفضل کارگر
دبیر: محمد حسین فلاح تفتی

کلیدواژه ها :یزد
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking