۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶

در اجلاسیه مجمع قشر بسیج جامعه زنان خراسان رضوی مطرح شد؛

بسیج جایگاهی امن برای حضور مؤثر و سازمان یافته زنان در اجتماع/زن ایرانی الگوی زن نه شرقی و نه غربی در جهان

بسیج جایگاهی امن برای حضور مؤثر و سازمان یافته زنان در اجتماع/زن ایرانی الگوی زن نه شرقی و نه غربی در جهان
رئیس مجمع قشر بسیج جامعه زنان خراسان رضوی بسیج خواهران را به عنوان اولین و گسترده ترین تشکل مردمی زنان پس از انقلاب معرفی کرد و گفت: این تشکل جایگاهی امن برای حضور مؤثر و سازمان یافته زنان در دفاع همه جانبه از انقلاب و دستاورد های آن می باشد که از بدو تشکیل تا کنون همواره در جایگاه پرچمداری حرکت های دینی، ملی و انقلابی با بهره گیری از اسلام ناب محمدی(ص) ایفای وظیفه نموده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گوهرشادنیوز، پیش از ظهر امروز در آغاز اجلاسیه مجمع قشر بسیج جامعه زنان خراسان رضوی، دکتر سرسرابی رئیس این مجمع در آغاز اجلاسیه با اشاره به آیه شریفه"اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم" تصریح کرد: بسیج شجره طیبه و زنان به مثابه پروش دهنده و به ثمر رساننده میوه های این شجره طیبه هستند، همان هایی که به فرمان مقام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اولویت الگوی سوم زن نه شرقی و نه غربی، داری مقام ولایت و معلم ثانی و که تاریخ جدیدی را پیش چشم جهانیان کشوده اند.

سرسرابی با بیان اینکه عفت و حجاب زن ایرانی مانع فعالیتش در سنگر اجتماع نشده است ، افزود: این زن توانسته  همزمانی که سنگر خانواده را تمیز نگاه می دارد با ورود به عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فتوحات بزرگی را به ارمغان آورد.

رئیس اسبق پردیس دانشگاه هاشمی نژاد، بسیج خواهران را به عنوان اولین و گسترده ترین تشکل مردمی زنان پس از انقلاب معرفی کرد و گفت: این تشکل جایگاهی امن برای حضور مؤثر و سازمان یافته زنان در دفاع همه جانبه از انقلاب و دستاورد های آن می باشد که از بدو تشکیل تا کنون همواره در جایگاه پرچمداری حرکت های دینی، ملی و انقلابی با بهره گیری از  اسلام ناب محمدی(ص) ایفای وظیفه نموده است.

رئیس مجمع قشر بسیج جامعه زنان خراسان رضوی با بیان که شورای قشر بسیج جامعه زنان در راستای تحقق منویات رهبری معظم له مبنی بر تشکیل بسیج دهها میلیونی شکل گرفته است، اظهار داشت: کمک به تحقق آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی و پیاده سازی رهنمودهای مقام معظم رهبری در جامعه زنان، همچنین تحقق نقش پرچمداری دینی و ملی زنان در حفظ و دفاع همه جانبه از ارزش ها و دستاور های انقلاب اسلامی از جمله اهداف تشکیل این شورا بوده است.

سرسرابی در ادامه تصریح کرد: بهره گیری از استعدادها نخبگان و فرهیختگان زن، حضور دائمی، مؤثر و سازمان یافته زنان بسیجی در عرصه های مورد نیاز، بهینه سازی نقش بسیج جامعه زنان در اعتلای نظام، کادریابی و کادرسازی با محوریت نخبگان و شایستگان در بسیج، و ... نیز در راستای ترویج تفکر بسیجی بین زنان انجام می شود.

وی برگزاری جلسات و اتاق فکرها را از جمله کار های انجام شده در شورای قشر بسیج جامعه زنان دانسته، ادامه داد: شرکت و راه اندازی های همایش هایش های کشوری، استانی و منطقه ای، ارزیابی عملکرد نواحی، مناطق و شهرستان ها ، صدور بیانه ها در موقعیت های مختلف و با توجه ضرورت های آنی، تدوین سند سالانه بسیج جامع زنان استان و بیان راهکار ها، تعامل با سایر اقشار، نهادها و سازمان ها، رصد فضای مجازی به صورت محسوس و نامحسوس و بازخود مناسب و ... از جمله سایر کارهایی است که ما در این قشر به جد پیگیری می کنیم.

رئیس مجمع قشر بسیج جامعه زنان خراسان رضوی در پایان خاطرنشان شد: بار الها برما توانی عنایت فرما تا بتوانیم پاسداران خون شهدا به ویژه شهدای زن و مهمتر از همه پیرو و رهرو واقعی حضرت فاطمه زهرا و حضرت زینب کبری باشیم.

منبع : دانا
website tracking