۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اهواز:

نرخ کرایه تاکسی‌ها در شهر اهواز ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد

نرخ کرایه تاکسی‌ها در شهر اهواز ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اهواز گفت: از ابتدای شهریور امسال نرخ کرایه تاکسی‌ها در شهر اهواز ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سید کوروش حسینی‌زاده در گفتگو با خبرنگار رهیاب اظهار داشت: هرسال طبق دفترچه نرخ گذاری ما همه ساله باید نرخ کرایه را تعیین کنیم ولی تا خردادماه ما بنای تغییر نرخ کرایه را نداشتیم چون نرخ حامل‌های انرژی تغییری پیدا نکرده بود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز با بیان اینکه منتظر ماندیم که کلان‌شهرها و اتحادیه تاکسیرانی چه تصمیمی می‌گیرند، گفت: تهران و مشهد نرخ را بر اساس تورم تغییر دادند و ما هم در اهواز بر اساس ۴۳ آیتم نرخ جدید را محاسبه و به شورای شهر اعلام کردیم.

وی افزود: پس از بررسی در کمیسیون‌های تخصصی و تصویب در صحن علنی این موضوع به فرمانداری ارجاع داده شد و پس از تائید فرمانداری ما از ابتدای شهریورماه نرخ جدید را که افزایش ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته بود، ابلاغ کردیم.

حسینی‌زاده بیان کرد: از ابتدای شهریور هم تابلوهای سطح شهر را کردیم و در حال نصب نرخ جدید مسیرها در تاکسی‌ها هستیم. البته نرخ جدید باید بیشتر از ۱۵ درصد می‌شد اما برای کاهش فشار اقتصادی نرخ کرایه تاکسی‌ها فقط ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد.

وی  درباره تجهیز ناوگان تاکسیرانی به تاکسی‌های جدید افزود: تقریباً ۵۷۰ خودرو را در سایت خودروهای جدید ثبت نام کردیم و ۴۷۰ خودرو از آنها برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند. تاکنون ۲۵ تاکسی جدید وارد ناوگان شد و با ورود بقیه خودروها یک مراسم بهره برداری جهت اطلاع شهروندان برگزار می‌شود.

کلیدواژه ها :نرخ تاکسی تاکسیرانی
منبع : دانا

اخبار مرتبط

website tracking