۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری بندرعباس:

خانواده‌ها برای تردد دانش‌آموزان از سرویس‌های دارای مجوز استفاده کنند

خانواده‌ها برای تردد دانش‌آموزان از سرویس‌های دارای مجوز استفاده کنند
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری بندرعباس گفت: خانواده‌ها برای تردد فرزندان خود در سال تحصیلی جدید از سرویس‌های دارای مجوز از سازمان تاکسیرانی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حسین اخلاقی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: با آغاز مهرماه و بازگشایی مدارس، یکی از دغدغه‌های والدین ایاب و ذهاب فرزندان‌شان به مدرسه است و موضوع سرویس مدرسه، نرخ آن، امنیت و ایمنی خودروها، صلاحیت رانندگان و… از مواردی است که ذهن والدین را به خود مشغول می‌کند.

اخلاقی افزود: استفاده از رانندگان قانون‌مند و توجه به سرویس حمل و نقل دانش آموزی علاوه بر ایجاد اشتغال، استفاده از وسایل نقلیه مناسب تا حد زیادی می‌تواند ضریب امنیت و ایمنی دانش‌آموزان را در راه مدرسه افزایش می‌دهد.

وی افزود: با توجه به پیش رو بودن بازگشایی مدارس، الزامی است تا والدین از شرکت‌های مورد تأئید سازمان تاکسیرانی و آموزش و پرورش برای انتخاب سرویس مدارس اقدام کنند، مجوزهای صادر شده برای خودروهای سرویس مدارس بر اساس شرایط و ضوابط و بر مبنای هماهنگی‌های انجام شده با اماکن، پلیس راهور و آموزش و پرورش صادر شده است و تمام خودروهای ساماندهی شده در شرکت‌های مورد تأئید، دارای بیمه‌نامه و معاینه فنی هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه نرخ‌های تعیین شده برای این شرکت‌ها، مصوب شورای اسلامی شهر و به تأئید شورای ترافیک استان رسیده است، توصیه کرد: اولیاء برای حفظ امنیت و آسودگی خاطر، فقط از خودروهای مجوزدار تحت پوشش شرکت‌های سرویس مدارس استفاده کنند.

وی تاکید کرد: استفاده از رانندگان متعهد، اخلاق‌مدار، توانمند و نیز استفاده از خودروهای سالم از ضرورت‌هایی است که در برنامه‌ریزی و ساماندهی فعالیت سرویس‌ها در نظر گرفته شده است و رانندگان سرویس مدارس نیز باید مدارک شناسایی و خودرویی معتبر، بیمه نامه‌ها شخص ثالث و بدنه، کارت معاینه و در نهایت برچسب و کارت سرویس مدرسه را همراه داشته باشند.

اخلاقی با بیان اینکه دو نهاد خانه و مدرسه در تامین سلامت دانش‌آموزان نقش موثری دارند، افزود: نظارت بر تمامی سرویس‌های حمل و نقل دانش آموزان از وظایف سازمان تاکسیرانی است و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و توجه خانواده‌ها در انتخاب سرویس مدارس، امنیت و سلامت دانش آموزان بیش از پیش افزایش یابد.

منبع : فارس

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking