۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۶

گزارش رویداد۲۴درباره یک ادعای غیر واقعی؛

احمدی‌نژادی‌ها چرا از سخنان مشایی شوکه شدند؟

احمدی‌نژادی‌ها چرا از سخنان مشایی شوکه شدند؟
احمدی‌نژادی‌ها و جریان منسوب به او گفت‌وگوی اخیر اسفندیار رحیم مشایی را تکذیب کرد، گفت‌وگوی که مشت این جریان را ماه‌ها پیش از انتخابات باز کرد تا درواقع جفت پوچ بودن آن را مشخص کند.

به گزارش گروه روی خط رسانه خبرگزاری برنا، روز گذشته انتشار گفت‌وگو خبرنگار  رویداد 24 با اسفندیار رحیم مشایی در جریان حضور اتفاقی او دریکی از فرعی‌های خیابان میرداماد تهران از طرف نزدیکان احمدی‌نژاد و جریان منسوب به او تکذیب شد. گفت‌وگوی که در پی حضور اتفاقی خبرنگار رویداد 24 در آن مکان و پس از عکس یادگاری مشایی با برخی فروشندگان بازارچه واقع در خیابان میرداماد انجام شد و همان‌طور که اشاره شد با سؤال‌های کوتاه، پاسخ‌های کوتاه دریافت کرد.

پس از تکذیب این گفت‎وگو خبرنگار رویداد۲۴ یک‌بار دیگر در محل مورداشاره حاضر شد و با دو تن از کسبه بازارچه واقع‌شده در خیابان میرداماد که مایل به ذکر نامشان نبودند، دراین‌باره گفت‌وگو کرد.

یکی از کسبه داخل بازارچه به خبرنگار رویداد۲۴ گفت: «به دلایلی دیروز نمی‌توانستیم داخل بازارچه باشیم و مجبور شدیم برای مدت کوتاهی مغازه‌ها را تعطیل کنیم و در کوچه منتظر رفع مشکل شویم که دیدم اسفندیار رحیم مشایی از داخل کوچه تنها و بدون جلب‌توجه در حال عبور است که به همکارم نشانش دادم و گفتم این اسفندیار رحیم مشایی است».

کسبه دیگر ضمن تائید اظهارنظر همکار خود به خبرنگار ما گفت: «بعدازاینکه دوستم اسفندیار رحیم مشایی را نشان داد که در حال عبور از کوچه است، آنچه نظرم را جلب کرد تفاوتی بود که شیوه لباس پوشیدن او با سابق داشت. جدا از کت‌وشلوار مرتبش، شک ندارم که کفشش (خنده) برند بود».

وی در ادامه اضافه کرد: «البته تنها بودنش هم شگفت‌زده‌ام کرد زیرا معمول نیست افرادی که یک دوره در دولت فعال هستند تنها و بدون محافظ در سطح شهر تردد داشته باشند».

یکی از کسبه هم عکس یادگاری که دیروز با اسفندیار رحیم مشایی را به‌شرط محو کردن تصویرش در اختیار ما گذاشت.

پس‌ازاین عکس یادگاری بود که خبرنگار رویداد۲۴ گپ‎وگفتی مختصر در مورد مسائل سیاسی و به‌خصوص انتخابات با مشایی انجام داد که با انتشار آن به‌یک‌باره احمدی‌نژادی‌ها و جریان منسوب به آن را به تکاپو انداخت تا به هر شکلی ممکن خبر را تکذیب کنند.

این گروه به‌وضوح نشان دادند که از اتفاق روی‌داده شده به‌شدت عصبانی هستند البته دلیلش هم کاملاً روشن است زیرا گفت‌وگو مورداشاره استراتژی درازمدت احمدی‌نژاد و جریان منسوب در انتخابات 96 را خیلی زودتر از موعد لو داد و درواقع جفت پوچ بودن مشتی که تا روز گذشته بسته مانده بود را باز کرد.

به‌طورکلی با توجه به نظر اسفندیار رحیم مشایی درباره عدم شرکت احمدی‌نژاد در انتخابات سال آینده در گفت‌وگو با رویداد۲۴ و خبری که هفته گذشته برخی از سایت‌ها در رابطه با جریان کوهنوردی احمدی‌نژاد و دیدارش با یکی از بزرگان انتشار دادند که نتیجه این دیدار توصیه برای عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 بود می‌توان نتیجه گرفت که احمدی‌نژادی‌ها و جریان منسوب به آن هیچ برنامه‌ای برای انتخابات پیش رو ندارند و تنها هدفشان از سفرهای استانی بهره‌برداری از شرایط موجود برای بیان نظرات و همچنان در صدر اخبار باقی ماندن است.

جریان مورداشاره به‌شدت نیاز به برجسته شدن و در صدر اخبار باقی ماندن دارند تا از این راه به علاقه درونی احمدی‌نژاد یعنی در صدر اخبار بودن پاسخ دهند تا همیشه به شکل جنجالی و پرسروصدا دیده شوند. وگرنه این جریان به‌خوبی می‌دانند که گفته اسفندیار رحیم مشایی چیزی جز حقیقت نیست و او دیروز با گفت‌وگوی خود با رویداد۲۴ به‌هرحال سیاست جریان منسوب احمدی‌نژاد را خواسته یا ناخواسته لو داده است.

و در پایان نیاز است تا اشاره شود که بهتراست آقای مشایی تحت تأثیر فضایی که دوستان سابق او به وجود آورده‌اند قرار نگیرد و سخنان مطرح‌شده را تکذیب نکند زیرا هیچ سیاستمدار هوشمندی آن‌هم در این قامت حرف زده‌شده را نزده عنوان نخواهد کرد

 

منبع : برنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking