۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۵

بازگشت کلینتون به فعالیت‌های انتخاباتی

بازگشت کلینتون به فعالیت‌های انتخاباتی
تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون اعلام کرد که وی پس از سه روز استراحت به دلیل گرمازدگی، فعالیت‌های انتخاباتی خود را بار دیگر از سر خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از صدای آمریکا، دونالد ترامپ روز پنجشنبه نامه‌ای از پزشک خود منتشر کرد که در آن آمده است این نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا هرچند اندکی اضافه وزن دارد و برای کاهش میزان کلسترول خون دارو مصرف می‌کند، اما از وضعیت سلامتی "فوق العاده‌ای" برخوردار است.

به گزارش نشریه تایم، در این گواهی پزشکی وزن آقای ترامپ 236 پوند (بیش از 107 کیلوگرم)، قد او 6 فوت و سه اینچ (بیش از 190 سانتیمتر) و سطح کلسترول خون او 169 درج شده است. وی سالی یک بار آزمایشات پزشکی را انجام می‌دهد و عملکرد ریه و همچنین تیروئید او طبیعی است.

نامه پزشک این سرمایه‌دار اهل نیویورک در حالی منتشر شد که وضعیت سلامتی رقیب او، هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات، از روز یکشنبه که در مراسم سالگرد حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 دچار بیماری شد و از حضور در کمپین‌های انتخاباتی خود باز ماند، زیر سئوال رفته است.

بازگشت کلینتون به فعالیت‌های انتخاباتی

با این حال، تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون که نگرانی‌ها از بیماری او را رد کرده و می‌گوید از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار است، روز پنجشنبه اعلام کرد که وی پس از سه روز استراحت به دلیل گرمازدگی، فعالیت‌های انتخاباتی خود را بار دیگر از روز پنجشنبه از سر خواهد گرفت.

وزیر خارجه پیشین دولت باراک اوباما، که او نیز پیشتر گواهی سلامت خود را در اختیار رسانه‌ها گذاشته است، صبح پنجشنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت "خیلی خوشحالم که بالاخره توانستم توصیه‌های دکترم را رعایت کنم و ... چند روز استراحت کنم."

در سه روز گذشته، باراک اوباما و همسرش، جو بایدن معاون رئیس جمهوری و بیل کلینتون همسر هیلاری که از سال 1993 تا سال 2001 عهده دار ریاست جمهوری آمریکا بود، به جای او در گردهمایی‌های مختلف انتخاباتی حزب دموکرات شرکت کردند.

بر اساس گواهی‌های پزشکی منتشر شده، هم نامزد 68 ساله حزب دموکرات و هم نامزد 70 ساله حزب جمهوریخواه در انتحابات هشتم نوامبر (هفدهم آبان ماه سال جاری)، از سلامتی کامل برای احراز مقام ریاست جمهوری برخوردار هستند.

موقعیت کلینتون و ترامپ در یک نظرسنجی جدید

در حالی که کمتر از هشت هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، یک نظرسنجی جدید نیویورک تایمز و سی.بی.اس نشان می دهد که این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری، تقریبا در موقعیتی مساوی قرار دارند.

بر اساس این نظرسنجی، کلینتون از حمایت 46 درصد رای دهندگان احتمالی در سراسر کشور برخوردار است و دونالد ترامپ، حمایت 44 درصد رای دهندگان احتمالی را دارد. با در نظرگرفتن دو کاندیدای دیگر انتخابات که کمتر شناخته شده هستند، یعنی گری جانسون، کاندیدای لیبرترین و جیل استاین کاندیدای حزب سبز، کلینتون و ترامپ هرکدام حمایت 42 درصد رای دهندگان احتمالی را دارند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking