۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۸

در گفتگو با دبیر دفتر جامعه اسلامی دانشگاه بناب عنوان شد؛

امام جمعه بناب از تشکل های انقلابی حمایتی انقلابی کنند/ما دانشجویان دغدغه گفتن مطالبات انقلابی و مسائل زندگی مردم را داریم

امام جمعه بناب از تشکل های انقلابی حمایتی انقلابی کنند/ما دانشجویان دغدغه گفتن مطالبات انقلابی و مسائل زندگی مردم را داریم
دبیر دفتر جامعه اسلامی دانشگاه بناب گفت: ما دانشجویان دغدغه گفتن مطالبات انقلابی و مسائل واقعی زندگی مردم در تریبون نماز جمعه را بدون محافظه‌کاری داریم؛ مطالبه ای که فقط به یک نهاد یا جناح محدود نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی توسلی دبیر دفتر جامعه اسلامی دانشگاه بناب صبح امروز در گفتگو با انعکاس بناب، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در دیدار ۱۲ تیرماه با دانشجویان، گفت: یکی از مهم ترین قسمت های سخنان رهبر انقلاب در این دیدار، ارتباط برقرار کردن نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با مردم از طریق نماز جمعه برای انتقال مواضع انقلابی بود، نکاتی که بیشتر به فضای اسلامی شدن دانشگاه ها و تقویت تشکل های انقلابی تاکید داشتند تاکیداتی که در شهرستان بناب به عنوان شهری پیشرو در پیروی از منویات رهبری انقلاب توقع پیشتازی در این عرصه وجود دارد.

وی افزود: حضور فعالان دانشجویی در نمازجمعه ثمره سالها مطالبه گری تشکلها و به ویژه بچه های جنبش دانشجویی برای شکستن فضای تشریفاتی و بی‌روح آیینی است که بنا بود محل جهت دهی جامعه باشد اما حتی از جذب جوانان انقلابی ناتوان مانده. اما گویا این مورد که بماند تا رهبری نگفته بودند برخی آقایان حاضر نبودند زیر بار آن بروند. اما این روزها و با سخنرانی دانشجویان در تریبون های نماز جمعه سراسر کشور نشان داده شد که این فرزندان انقلابی ایران اسلامی در این عرصه نیز قادر وتوانمند هستند پس چرا در شهرستان بناب هنوز امام جمعه محترم زیر بار این موضوع نمی روند.

دبیر دفتر جامعه اسلامی دانشگاه بناب تاکید کرد: رهبر انقلاب بارها و در دیدار علما و خبرگان ملت خصوصا در سال های اخیر توجه به نیرویهای مومن و انقلابی را ضروری دانسته اند؛ جوانانی که در موقع خطر و زمانی که حرکتی علیه نظام انجام شود سینه سپر خواهند کرد؛ دانشجویانی که غالبا در تشکل های انقلابی حضور دارند و در دانشگاه ها فعالیت دارند و در مواجهه با تاکیدات رهبری تمام تلاش خود را به کار می بندد، آیا رواست که مورد بی مهری علمای شهر و خصوصا امام جمعه شهرستان واقع شوند.

توسلی با بیان اینکه این موضوع در شهرستان بناب توجه دوچندان دارد، گفت: شهرستان بناب به عنوان دومین قطب دانشگاهی استان در رده های بالای علمی قرار دارد ولزوم حمایت از تشکل های انقلابی بیش از بیش احساس می شود.

وی افزود: ما دانشجویان نیز میدانیم که  باید صدای انقلاب و مردم باشیم نه ماله‌کش دولت؛ ما دانشجویان دغدغه گفتن  مطالبات انقلابی و مسائل واقعی زندگی مردم در این تریبون را بدون محافظه‌کاری داریم. مطالبه ای که فقط به یک نهاد یا جناح محدود نشود.

دبیر دفتر جامعه اسلامی دانشگاه بناب در خاتمه تاکید کرد: ما دانشجویان انقلابی در دانشگاه بناب و به خصوص در جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب توقع و انتظار داریم تا امام جمعه محترم شهرستان به عنوان پیشتاز همیشگی در اطاعت از منویات رهبری در تحقق این مطالبه رهبری نهایت حمایت را داشته باشند.

منبع : دانا

بازتاب این خبر در رسانه ها

website tracking