۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵

خاطره جالب پنجعلی از استرس علی پروین در دربی

خاطره جالب پنجعلی از استرس علی پروین در دربی
ساعت24-محمد پنجعلی کاپیتان پیشین پرسپولیس و تیم ملی خاطرات جالبی از دربی‌هایی که در آن حضور داشت دارد. دفاع آخر مجرب و محبوب سابق ایران چند خاطره کوچک از دربی‌ها دارد که شنیدن‌شان خالی از لطف نیست:
به گزارش افکارنیوز،

به گزارش افکار نیوز دفاع آخر مجرب و محبوب سابق ایران چند خاطره کوچک از دربی‌ها دارد که شنیدن‌شان خالی از لطف نیست:  

دربی 3-0 را خیلی دوست دارم

زمانی که ما بازی می‌کردیم، یک بار با حساب ۳ بر صفر استقلال را شکست دادیم. آن دربی را خیلی دوست دارم. همان دیداری که سال ۶۵ برگزار شد و شاهرخ بیانی و ناصر محمدخانی برای ما گلزنی کردند. آن بازی خیلی به دلم چسبید. در دربی‌هایی که حضور نداشتم هم دو بازی است که واقعاً دوستش دارم. اول همان پیروزی ۶ بر صفر مقابل استقلال و دوم دیداری که ۳ بر ۲ استقلال را شکست دادیم و ایمون زاید هت‌تریک کرد. این سه دربی واقعاً برایم جذاب است.

دعوا را خاتمه دادم و محروم شدم! 

در همان دیداری که مجتبی محرمی و امیر قلعه‌نویی کتک‌کاری کردند هم خاطره دارم. دعوا که شد، متوجه شدیم مردم از در و دیوار استادیوم وارد زمین می‌شوند. من که اصلاً خصلت دعوایی ندارم اما برای آن که جو را آرام کنم، رفتم و ۷ - ۸ بازیکن را به گوشه‌ای بردم تا روی زمین بنشینند و وارد دعوا نشوند. در فیلم بازی هم مشخص است که من وارد دعوا نشدم و فقط همه را نشاندم روی زمین اما بازی که تمام شد به من گفتند یک سال محروم شدی! احتمالاً آقای مصطفوی که آن زمان رئیس فدراسیون بود، به خاطر اینکه من وارد دعوا نشدم، رأی به محرومیتم داد. او همه پرسپولیسی‌ها را محروم کرد،‌ حتی دکتر تیم‌مان هم محروم شد.

 

پروین 17 بار رفت دستشویی!

استرس دربی‌ها همیشه وجود داشت. بازیکنی داشتیم که از یک هفته قبل از دربی خوابش نمی‌برد. یکبار یادم می‌آید علی پروین چنان دچار استرس شده بود که قبل از شروع بازی، ۱۷ بار دستشویی رفت! خودم شمردم که شد ۱۷ بار. همه تعجب کرده بودند. بار آخر از دستشویی بیرون آمد و رو به من گفت: پنجی! بازی کی تموم میشه، دیگه توان ندارم!

 

محرمی بی‌خیال‌ترین بازیکن بود 

همه بازیکنان از دربی می‌ترسیدند. شاید خود من هم استرس داشتم اما مجتبی محرمی بی‌خیال‌ترین بازیکن قبل از دربی‌ها بود. اصلاً انگار نه انگار که قرار است در یک دربی حضور داشته باشد. با همه شوخی می‌کرد تا ترس بچه‌ها به خصوص بازیکنان جوان‌تر بریزد. خیلی بی‌خیال بود، یادش بخیر. بقیه استرس داشتند، مجتبی حال می‌کرد!

استپ کردم چند نفر سکته کردند

من هم خیلی از دربی ترسی نداشتم به خصوص وقتی بازی شروع می‌شد، دیگر استرسی نداشتم و حواسم فقط به بازی بود. یکبار برای اینکه نشان دهم چقدر اعتماد به نفس دارم و بدون استرس بازی‌ می‌کنم، در محوطه جریمه خودمان سرِتوپ زدم و استپ کردم که دو مهاجم استقلال با همین حرکت من به سمت دیگری رفتند و فریب خوردند. البته بعد از آن صحنه خودم هم ترسیدم. هواداران هم ترسیدند، اصلاً چند نفر هم سکته کردند! بعد از آن روز، چند بار دیگر در محوطه جریمه توپ را استپ کردم تا دیگر ترسم بریزد.

 

منبع : افکار نیوز

پربازدیدترین امروز

website tracking