۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰

شهردار اصفهان:

ورود ۱۵۰۰ تاکسی/۱۰۰ کیلومتر مسیردوچرخه در اصفهان راه‌اندازی میشود

ورود ۱۵۰۰ تاکسی/۱۰۰ کیلومتر مسیردوچرخه در اصفهان راه‌اندازی میشود
اصفهان – شهردار اصفهان نوسازی ناوگان تاکسیرانی را ازبرنامه‌های حوزه حمل و نقلی شهرداری در سال جاری دانست و گفت: تا پایان سال یک هزار و ۵۰۰ عدد از ناوگان تاکسیرانی اصفهان نوسازی خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی‌نژاد بعد از ظهر سه‌شنبه در آئین بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح ۲۵ آبان و رونمایی از ۱۶۰ دستگاه خودروی «آریو» برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی فرودگاه اصفهان با بیان اینکه در حوزه شرایط اقتصادی در کشور در یک پیچ تاریخی قرار داریم، اظهار داشت: از این رو شهرداری اصفهان در سال جاری و در کنار همه فعالیت‌هایی که در دستور کار دارد قرار گاه اقتصاد مقاومتی را به عنوان اولین نهاد در شهر اصفهان راه‌اندازی کرد و تاکنون اقداماتی را نیز در این زمینه انجام داده است.

وی فعالیت جهادی را ادبیات جدید همه بخش‌های شهرداری اصفهان در سال جاری عنوان کرد و افزود: از این رو تقویت روحیه جهادی در بین مدیران و کارکنان شهرداری با پشتیبانی مردم به ویژه در اجرای پروژه‌های عمرانی این امر تحقق یافته است.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه استفاده از همه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهر اصفهان مورد توجه بوده است، تصریح کرد: همچنین امسال در کنار تمام اقدامات عمرانی، خدماتی ، فرهنگی و ترافیکی نگاه ویژه‌ای به حوزه حمل و نقل داشتیم و پروژه‌هایی را نیز در این زمینه در دستور کار داریم.

وی راه‌اندازی فاز اول قطار شهری در یک سال اخیر و همچنین راه‌اندازی فاز دوم در ماه جاری را از جمله این اقدامات اعلام کرد و افزود: همچنین جوان سازی ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی نیز از دیگر طرح‌های در دست اجرا در حوزه حمل و نقل شهر اصفهان است.

جمالی‌نژاد ضمن با اعلام ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی شهر اصفهان تا پایان امسال تصریح کرد: همچنین با بهره برداری از دو خط اتوبوس تندرو در سال جاری این خطوط می‌توانند روزانه ۳۵۰ هزار مسافر را در سطح شهر اصفهان جابجا کنند.

ارتقای زیرساخت‌های حمل و نقلی در اصفهان

وی در ادامه نوسازی ناوگان تاکسیرانی را نیز از دیگر برنامه‌های جوزه حمل و نقلی شهرداری اصفهان در سال جاری دانست و افزود: رونمایی از ۱۶۰ دستگاه خودروی «آریو» خط فرودگاه آغاز این طرح بود و تا پایان سال نیز یک هزار و ۵۰۰ عدد از ناوگان تاکسیرانی اصفهان نوسازی خواهند شد.

شهردار اصفهان همچنین با بیان اینکه طی پنج ماه آینده تقاطع غیر همسطح شهید بالایی نیز به بهره برداری می‌رسد، ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه نیز بسیاری از گلوگاه‌های ترافیکی جنوب اصفهان بازگشایی خواهد شد.

وی با اشاره به ارتقای زیرساخت‌های حمل و نقلی در اصفهان نیز اظهار داشت: کلنگ‌زنی رینگ چهارم ترافیکی که مورد تذکرات اعضای شورای شهر اصفهان نیز بوده است در دستور کار قرار دارد.

جمالی‌نژاد در ادامه به تصویب ایجاد ۱۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه در اصفهان اشاره کرد و گفت: تصویب این لایحه بسیار سخت بود و معاون شهرسازی و معماری در این زمینه فعالیت‌های زیادی را انجام داده‌اند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه همه مدیران شهر اصفهان و نه فقط مدیران شهری، همه همت خود را برای بالا بردن تراز شهر اصفهان به کار گرفته‌اند، افزود: امیدواریم این شهر روز به روز جهانی‌تر شود.

منبع : مهر

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking