۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۷

نوسازی 800 دستگاه تاکسی در همدان تا پایان امسال

نوسازی 800 دستگاه تاکسی در همدان تا پایان امسال
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی همدان از نوسازی 800 دستگاه تاکسی در سیستم ناوگان تاکسیرانی خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا کنون 150 دستگاه تاکسی جدید به ناوگان تاکسیرانی شهر همدان اضافه شده است.

مهرداد خورشیدوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در صورتی‌که خودروسازها به تعهدات خود عمل کنند، در 15 روز آینده 150 خودروی جدید دیگر به ناوگان تاکسیرانی همدان اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی شده تا پایان امسال 800 دستگاه تاکسی جدید به ناوگان تاکسیرانی همدان وارد شود، ادامه داد: این تاکسی‌ها شامل سمند و پژو هستند که وارد سیستم شدند و به دنبال دریافت تسهیلاتی برای خودروی آریو نیز هستیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی همدان بیان کرد: تا پایان سال گذشته 1200 دستگاه تاکسی فرسوده در ناوگان تاکسیرانی همدان وجود داشت.

پرداخت الکترونیک در تمامی تاکسی‌ها اجرا می‌شود

خورشیدوند در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه به دنبال عملیاتی کردن کارت الکترونیک تاکسی هستیم، یادآور شد: در صورتی‌که این طرح عملیاتی شود تمامی تاکسی‌ها به این سیستم مجهز خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر فراخوان این طرح داده شده و درحال رایزنی هستیم،  افزود: هم تاکسیرانان و هم شهروندان موافق اجرای طرح پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی هستند تا از درگیری و دغدغه پول خرد رهایی یابند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از تاکسی بی‌سیم‌های شهر مجهز به دستگاه پُز هستند اما این سیستم با دستگاه پُز به منظور پرداخت الکترونیک کرایه تفاوت دارد.

ثبت‌‎نام 600 تاکسیران در سامانه سرویس مدارس

خورشیدوند در ادامه درباره تاکسی سرویس مدارس گفت: تا اوایل هفته‌جاری 600 دستگاه تاکسی در سامانه سرویس مدارس ثبت‌نام کرده‌اند.

وی عنوان کرد: در طرح تاکسی سرویس مدارس علاوه بر ثبت‌نام تاکسیرانان، دانش‌آموزان و اولیاء نیز باید در سامانه sepanhamedan.org ثبت‌نام کنند تا از طریق آموزش و پرورش سرویس تخصیص داده شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی همدان اظهار کرد: امسال از خودروهای شرکت‌های زیرمجموعه تاکسیرانی برای سرویس مدارس استفاده خواهد شد که این شرکت‌ها شامل تاکسی جهان‌نمای شلمچه، تاکسی بی‌‍سیم ایثار، تاکسی بی‌سیم بانوان و تاکسی بی‌سیم راهی است.

وی با بیان اینکه هر سال 1200 دستگاه تاکسی برای سرویس مدارس ثبت‌نام می‌کنند، افزود: داشتن گواهینامه معتبر و مورد تأیید اداره آگاهی و بهداشتی از نکات الزامی در ثبت‌نام تاکسی سرویس مدارس است.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :همدان تاکسی تاکسیرانی
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking