۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۳

نماینده ولی فقیه در مازندران:

علت عقب‌ماندگی مازندران تنها مسؤولان نیستند

علت عقب‌ماندگی مازندران تنها مسؤولان نیستند
نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: علت عقب‌ماندگی ما تنها مسؤولان نیستند، همه ما باید دست به دست هم بدهیم و فرمان مقام معظم رهبری را پیاده کنیم تا آمریکا از این اهرم فشار استفاده نکند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان گلوگاه، آیت‌الله نورالله طبرسی امشب در همایش آموزشی و کاربردی حامیان اقتصاد مقاومتی که در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی کلید برون‌‌رفت کشور از بحران‌های اقتصادی است و کشور با تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به اوج و شکوفایی می‌رسد.

وی افزود: شعارزدگی نخستین آسیب در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است و مسؤولان به‌جای شعار به‌سوی اقدام و عمل در عرصه اقتصاد مقاومتی روی آورند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه بسیاری از توانمندی‌های استان به‌ خوبی معرفی نشده است، تصریح کرد: مازندران با داشتن قابلیت‌های زیاد می‎تواند استان مؤثر در تأمین نیازمندی‌های کشور باشد اما از این ظرفیت‌های موجود به‌خوبی استفاده نشده است.

این مسؤول با اشاره به زمینه مناسب کشاورزی، صنعت و گردشگری در مازندران، خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهم مازندران که باید انجام شود ارائه تسهیلات و خدمات مناسب به کشاورزان است، چراکه در مازندران زمینه برای انواع تولیدات وجود دارد.

طبرسی یادآور شد: علت عقب‌ماندگی ما تنها مسؤولان نیستند، همه ما باید دست به دست هم بدهیم و فرمان مقام معظم رهبری را پیاده کنیم تا آمریکا از این اهرم فشار استفاده نکند.

وی، پیرامون نقش روحانیت در تحقق اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: تغییر نگاه، مقدم بر تغییر رفتار است و سهم حوزویان در تحقق اقتصاد مقاومتی، دگرگون کردن نگاه مردم است.

آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مفهومی در پی مقاوم‌سازی، بحران‌زدایی و ترمیم ساختارها، نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی می‌شود، اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی‌ها و تأکید روی مزیت‌های تولید داخل و تلاش برای خوداتکایی است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه مردم الگوی مصرف خود را تغییر دهند و مصرف کالاهای خارجی به سمت مصرف کالای داخلی حرکت کند.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: انسان در زندگی باید یا اسیر یا نظیر و یا امیر باشد، اگر به هر کسی می‌خواهید احتیاج پیدا کنید و نیازمند باشید اشکالی ندارد، اما اسیر نباشید که اسیر بودن یک نوع ذلت است.

آیت‌الله طبرسی در پایان متذکر شد: سردار قاسم سلیمانی کاری کرد که خواب را از چشم دشمنان برداشت و امروزه با وجود این شیرمرد ایران باید به خود ببالد.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking