۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۷

رئیس سازمان زندان‌ها عنوان کرد

تشکیل پرونده شخصیت برای زندانیان

تشکیل پرونده شخصیت برای زندانیان
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور گفت: پرونده شخصیت برای زندانیان در زمینه بهداشتی، درمانی، روحی، جسمی، فرهنگی و آموزشی تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، اصغر جهانگیر صبح امروز در حاشیه سفر به استان کرمان در دیدار با امام جمعه کرمان اظهار داشت: سازمان زندان‌ها در حوزه‌های مختلف فعالیت زیادی دارد، اما مردم با نقش اصلاحی این سازمان کمتر آشنا هستند.

وی بیان داشت: یکی از مهمترین بخش‌هایی که سازمان زندان‌ها انجام می‌دهند، شامل کار فرهنگی به معنای اصلاح و تربیت است.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور ابراز داشت: پرونده شخصیت برای زندانیان در زمینه بهداشتی، درمانی، روحی، جسمی، فرهنگی و آموزشی تهیه می‌شود تا شرایطی در زندان فراهم شود تا بتواند، عنصر مفیدی برای جامعه باشد.

جهانگیر ادامه داد: برنامه‌های متنوعی را در زندان‌ها در زمینه احکام، مسائل مذهبی، معارف، آموزش‌های قرآن و تفسیر ارائه می‌دهیم.

وی افزود: آموزش‌های کلاسیک برای افراد بی‌سواد در زندان ارائه می‌شود، زیرا اعتقاد داریم به میزانی که آگاهی افراد افزایش می‌یابد میزان توانایی آنها نیز بیشتر می‌شود.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی کشور ادامه داد: اشتغال حرفه‌آموزی در زندان انجام می‌شود تا افراد بتوانند شرایطی را برای کار داشته باشند.

جهانگیر تصریح کرد: توجه به روح و جسم زندانیان نیز در دستور کار قرار دارد، بنابراین همگان اذعان دارند، نوع زندانبانی اسلامی ایران در دنیا کم‌نظیر است.

کلیدواژه ها :آموزش کرمان زندان
منبع : فارس
website tracking