۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶

کریم باقری: باید 6 امتیاز از تراکتور و استقلال بگیریم

کریم باقری، چهره محبوب پرسپولیسی‌ها که خودش آذری‌زبان است، در آستانه بازی تراکتورسازی و این تیم، حرف‌هایی می‌زند. او معتقد است این بازی اهمیتی به اندازه دیدار دربی دارد و برای حرفش هم دلیل می‌آورد.

به گزارش جام جم، باقری درباره تیم ملی و شرایطی که دارد، توضیحاتی می‌دهد. او معتقد است اگر بازیکنان این تیم در تیم ملی آسیب ‌دیده‌اند تقصیر کسی نیست و زمین خراب باعث این اتفاق بوده است. باقری معتقد است صدرنشینی قرمزها هم موضوعی نیست که خیلی به آن فکر کنند، چراکه تا پایان فصل ممکن است هزار و یک اتفاق رخ بدهد.

آقا کریم پرسپولیس با تراکتورسازی بازی دارد و شما هم که خودتان آذری هستید...

اینها سوالات حاشیه‌ای است. خواهش می‌کنم این سوال‌ها را مطرح نکنید. همه ما ایرانی هستیم. این بازی هم قبل از دربی برای ما مهم است، مثل دیگر بازی‌ها. امیدوارم دو تیم خوب بازی کنند و تماشاگران از مسابقه لذت ببرند.

ملی‌پوش‌های پرسپولیس، مصدوم از تیم ملی برگشتند. این مساله به ضرر شما شد، درست است؟

دیگر این اتفاق‌ها در فوتبال می‌افتد. خدا را شکر حال سیدجلال خوب است و امیدواریم بتواند مقابل تراکتورسازی بازی کند. وحید امیری هم قطعا برای دربی آماده می‌شود. فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. این مسائل ممکن است برای هر بازیکنی رخ دهد. زمین چمن بازی چین خراب بود و به همین دلیل بازیکنان ما مصدوم شدند. این دیگر تقصیر کسی نیست.

انتقادهایی از تیم ملی هم شد، بویژه بعد از بازی قطر. شما موافق انتقادها بودید؟

به نظر من وقتی تیم ملی در مسابقات به این حساسی بازی می‌کند، ما باید به جای انتقاد، حمایت کنیم. در بازی قطر ما سه امتیاز مسابقه را به دست آوردیم، حالا به هر شکلی. مهم این بود که امتیاز گرفتیم چون هیچ‌وقت امتیاز را به بازی خوب نمی‌دهند. در بازی چین تیم ملی بهتر عمل کرد و موقعیت‌های خوبی داشت ولی از موقعیت‌هایش استفاده نکرد. ان‌شاء‌الله با حمایت‌هایی که صورت می‌گیرد، ایران در بازی‌های بعدی اش موفق خواهد بود.

آقا کریم نظرتان راجع به صدرنشینی پرسپولیس چیست؟ ممکن است این مساله کار شما را سخت تر کند.

دقیقا همین‌طور است ولی ما به هیچ‌وجه نباید به چنین مسائلی فکر کنیم. صدرنشینی در اول لیگی که هزار و یک اتفاق تا پایان آن ممکن است رخ بدهد، نباید خیلی ملاک باشد. ما تازه اول راهیم و نباید دلمان را خوش کنیم که صدرنشین هستیم. بازی‌های خیلی سختی داریم که یک نمونه اش همین بازی تراکتورسازی است. بعد هم که باید در دربی به میدان برویم.

خیلی‌ها از حالا درباره دربی می‌پرسند. این نشان می‌دهد شاید اهمیت آن بازی حتی بیشتر از بازی تراکتورسازی باشد.

نه اصلا این‌طور نیست. به نظرم هر دو بازی اهمیت خودش را دارد و اهمیت بازی تراکتور کمتر از دربی نیست. هر دو مسابقه برای ما سه امتیاز دارد. باید تلاش کنیم تا شش امتیاز کامل را کسب کنیم تا وضعیتمان در جدول بهتر شود.

منبع : جام جم آنلاین
website tracking