۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۲

اخبار کوتاه انتظامی استان کرمان

کشف ‌97کیلو تریاک از میان سنگ معدن/سارق هدایای پاتختی به دام افتاد

کشف ‌97کیلو تریاک از میان سنگ معدن/سارق هدایای پاتختی به دام افتاد
واژگونی موتورسیکلت، کشف 97 کیلو تریاک از میان سنگ معدن و ... ‌از مهم‌ترین اخبار کوتاه استان کرمان است‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان و به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی استان کرمان، جانشین فرمانده انتظامی ارزوئیه از کشف 78 کیلو و 695‌گرم تریاک از یک دستگاه وانت پیکان در حوالی روستای دولت‌آباد این شهرستان خبر‌داد و اظهار‌داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد‌مخدر این فرماندهی پس از اطلاع از عبور یک محموله مواد مخدر، به کنترل محورهای مواصلاتی به صورت محسوس و نامحسوس مشغول شدند.

سرگرد حسن کریمی گفت: در همین حین ماموران پلیس مبارزه با مواد‌مخدر در محور دولت‌آباد ـ ارزوئیه خودرو اعلامی را رویت کردند و پس از طی مسافتی خودروی مذکور را متوقف کردند و در بازرسی از خودرو 44 بسته تریاک به وزن 78 کیلو و 695 گرم کشف و یک نفر قاچاقچی دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذی‌ربط تحویل داده شدند.

جانشین فرمانده انتظامی ارزوئیه با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین ماموریت‌های پلیس مبارزه با حمل، نگهداری، قاچاق و فروش مواد‌مخدر است، بیان داشت: به هیچ عنوان اجازه جولان به قاچاقچیان را نخواهیم داد.

کشف 10 کیلوگرم مرفین در ریگان

سرگرد رضا زیدآبادی جانشین فرمانده انتظامی ریگان از کشف 10 کیلوگرم مرفین در عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان خبر‌داد و گفت: یک دستگاه خودروی پژو 405 که به محض رؤیت مأموران قصد متواری شدن از محل را داشت از سوی پلیس متوقف و راننده و سرنشین آن را دستگیر شدند.

زیدآبادی تصریح کرد: در بازرسی از خودرو  10 کیلو و  255 گرم مرفین کشف شد و ماموران مواد مخدر، خودرو مذکور و متهمان را برای سیر مراحل قانونی به مقر پلیس مبارزه با مواد مخدر منتقل کردند.

سارق هدایای پاتختی به دام افتاد

سرهنگ رضا محمد‌حسنی فرمانده انتظامی منوجان از دستگیری فردی که در مراسم عروسی زوج جوانی در حال سرقت هدایای پاتختی بود، خبر‌داد و گفت: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع سرقت وجه نقد در مراسم عروسی در یکی از روستاهای شهرستان منوجان بلافاصله یک گروه برای بررسی به محل اعزام شد.

وی تصریح کرد: تیم اعزامی توانستند با همکاری مهمانان مراسم سارق را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی افزود: با بررسی موضوع مشخص شد جوانی که به عنوان مهمان در مراسم پاتختی زوج جوان دعوت شده‌بود در پایان مراسم پس از اطلاع از محل نگهداری هدایا و وجوه نقد به آن محل رفته و در حین سرقت وجوه نقد بوده که در این امر ناکام ماند و متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شد.

واژگونی موتورسیکلت راکب 23 ساله را به کام مرگ فرستاد

سرهنگ هادی میرزایی فرمانده انتظامی شهرستان "راور" گفت: در نتیجه واژگونی یک دستگاه موتورسیکلت راکب 23 ساله در دم جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی شهرستان راور با بیان اینکه شب گذشته با اعلام خبر واژگونی یک دستگاه موتور سیکلت راکب آن که جوانی 23 ساله بود به علت شدت جراحات وارده به سر فوت کرد و علت حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور در دست بررسی است.

فرمانده انتظامی شهرستان راور گفت: از عوامل اصلی وقوع چنین حوادثی استفاده نکردن از کلاه ایمنی توسط راکبان موتور سیکلت‌ها است که در این وضعیت عموم شهروندان باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند و با رعایت قوانین و مقرارت راهنمایی و رانندگی از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری به عمل آورند.

97 کیلو تریاک از میان سنگ معدن کشف شد

جانشین فرمانده انتظامی بم نیز از کشف 97 کیلو و 200 گرم تریاک از یک دستگاه کامیون حامل سنگ معدن خبر‌داد و گفت: راننده کامیون دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ غلامرضا بهروزه گفت: روز گذشته ماموران پلیس مبارزه با مواد‌مخدر در محور بم-زاهدان به یک دستگاه کامیون کشنده حامل سنگ معدن مشکوک شدند و پس از متوقف کردن در بازرسی از این کامیون که به مقصد یکی از شهرهای مرکزی در حرکت بود توانستند 97 کیلو و 200 گرم تریاک را کشف کنند.

چانشین انتظامی بم در پایان با اشاره به تشکیل پرونده و تحویل راننده خودرو به دستگاه قضایی تصریح کرد: پلیس در عرصه مبارزه با مواد مخدر دارای تجارب  گسترده‌ای است اما توقع داریم شهروندان با گزارش سریع و به موقع موارد مشکوک به سامانه فوریت های پلیسی110 سبزپوشان عرصه نظم و امنیت را در این زمینه یاری کنند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking