۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴

نرم افزار آموزشی نوحه سرایی پا منبری درخورموج بوشهر تولید می شود

نرم افزار آموزشی نوحه سرایی پا منبری درخورموج بوشهر تولید می شود
بوشهر- ایرنا- سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دشتی استان بوشهرگفت:طرح تولید نرم افزار اموزشی نوحه سرایی پامنبری از ائین های ویژه مذهبی در ماه های محرم و صفر درشهرستان دشتی تولید می شود.

به گزارش ایرنا،حمید زارعی روز چهارشنبه درجلسه توجهیی تولید این نرم افزار در خورموج افزود: با توجه به همه گیر شدن تلفن همراه به ویژه سیستم عامل اندروید درصدد برآمدیم نرم افزار آموزش نوحه سرایی را تولید کنیم.
زارعی افزود: نرم افزار فوق تشکیل شده از ١٣ نوحه پامنبری از اول محرم تا سیزدهم محرم است.
وی اضافه کرد: دراین نرم افزار تراک ها گردآوری و قابلیتی در آن گنجانده شده که هر کاربر این نرم افزار را نصب کند بتواند در گام اول آن ها را بشنود و همزمان متن آن را مشاهده کند.
زارعی تصریح کرد: در مرحله دوم شنونده به جای نوحه سرای اصلی شروع به خواندن می کند و خود نرم افزار به طور دقیق صدای او را با گروه جواب دهنده اشعار میکس و تا پایان نوحه این کار را ادامه می دهد.
وی ادامه داد: در واقع این نرم افزار یک استودیو صدا و تصویر همزمان در اختیار کاربر قرار می دهد که هدف از جمع آوری این تکنیک برگزاری یک کلاس درس و آکادمی نوحه خوانی پامنبری است.
مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی نیز گفت: فناوری نرم و هویت ساز یکی از برنامه های پارک علم و فناوری است و تولید نرم افزار آموزشی نوحه خوانی پامنبری در راستای این هدف است.
سید علی جعفری افزود: توجه به نیازهای متفاوت جامعه در پارک فناوری مورد توجه بوده و پیش از آن نیز نرم افزار لغت نامه دشتی استاد سیدکوچک هاشمی زاده نیز مورد حمایت قرار داده ایم.
وی اضافه کرد: ترویج نوحه های پامنبری به شکل آموزشی کار ارزشمندی است و امیدوارم تا پیش از ماه محرم آماده و در اختیار علاقه مندان قرار بگیرد.
شهرستان دشتی با 80 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
7206/ 6045

کلیدواژه ها :آموزش نرم افزار
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking