۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۰

تولید 750 هزار تن برنج سفید در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تلاش کشاورزان و شرایط آب و هوایی مناسب موجب شد که بیش از 750هزارتن برنج سفید در گیلان تولید شود.
آفتاب‌‌نیوز : «علیرضا شعبان‌نژاد»  از پایان برداشت برنج در شالیزارهای گیلان خبر داد و گفت: گیلان 238 هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد که فقط در مواردی، ممکن است کشاورزان در حال برداشت برنج باشند.وی خاطرنشان کرد: به‌طور معمول در گیلان یک میلیون و 100 هزار تن شلتوک برداشت می‌شد و از این شلتوک‌ها 730 هزار تن برنج سفید تولید می‌شود این در حالی است که امسال شاهد تولید یک میلیون و دویست هزار تن شلتوک هستیم و از این شلتوک بیش از 750 هزار تن برنج سفید بدست می‌آید.
شعبان‌نژاد ادامه داد: شرایط مناسب آب و هوایی موجب شد که شاهد ارتقای کیفیت برنج باشیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: امسال قیمت خرید برنج از کشاورزان مناسب‌تر از سال‌های گذشته است و برای نخستین بازار برنج محلی کشور هم‌اکنون در رشت دایر است.
وی با اشاره به این‌که راتون برنجی با کیفیت‌تر و کم‌هزینه‌تر از برنج اولیه است، خاطرنشان کرد: با توجه به تداوم هوای مناسب در استان امسال شاهد افزایش پرورش راتون در گیلان خواهیم بود.
وی تصریح کرد:علاوه‌بر تولید خوب برنج لازم است در توزیع و مصرف صحیح برنج گیلان اقدامات موثری انجام شود تا با توزیع مناسب این محصول و ایجاد بسترهایی چون بسته‌های شکیل کیسه برنج می‌توان سود بیشتری از تولید این محصول نصیب استان کرد.منبع: ایسنا
کلیدواژه ها :کشاورزی گیلان برنج جهاد
منبع : آفتاب

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking