۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۷

برخی هنرمندان در فضای قبل از انقلاب آنها دنبال ترویج ارزش‌های خاص خودشان بودند ولی نباید آنها را دفع کرد

برخی هنرمندان در فضای قبل از انقلاب آنها دنبال ترویج ارزش‌های خاص خودشان بودند ولی نباید آنها را دفع کرد
وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی مبنی بر علت تقدیر از کارگردان مبتذل‌ساز پیش از انقلاب گفت: هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران ممکن است در یک مقطعی دچار لغزش‌هایی بوده‌اند، خودشان را اصلاح کردند. بسیاری از همین بازیگران برجسته که امروز از آنها تجلیل می‌کنیم در تاریخچه قبل از انقلاب فیلم‌هایی بازی کرده‌اند؛ آیا آن فیلم‌ها قابل تأیید است؟

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری فارس، علی جنتی در حاشیه برگزاری جشنواره هنر ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر عدم نمایش برخی از تابلوها در گالری‌ها بعد از افتتاحیه، اظهار داشت: این یک مورد استثنایی بوده و به طور کلی این همه گالری فعالیت می‌کنند و معمولاً کسی تعرضی ندارد. 

وی ادامه داد: بالاخره اگر به جز وزارت ارشاد کسی می‌خواهد این کار را انجام دهد باید به وزارت ارشاد بگوید؛ ما خودمان از کسی که برگزارکننده بوده درخواست می‌کنیم آن اثر مورددار را بردارند.

وزیر ارشاد در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر علت تقدیر از نصرت‌الله وحدت در جشن زادروز متولدین شهریور، گفت: هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران ممکن است در یک مقطعی دچار لغزش‌هایی بوده‌اند، خودشان را اصلاح کردند. بسیاری از همین بازیگران برجسته که امروز از آنها تجلیل می‌کنیم در تاریخچه قبل از انقلاب فیلم‌هایی بازی کرده‌اند؛ آیا آن فیلم‌ها قابل تأیید است؟ 

جنتی یادآور شد: حالا در یک مقطعی و در فضایی قبل از انقلاب آنها دنبال ترویج ارزش‌های خاص خودشان بودند و در سینما و تلویزیون ملی روشی داشتند؛ بسیاری از ‌آنها بعد از انقلاب خودشان را با انقلاب تطبیق دادند و این طور نیست که همه را دفع کنیم که یک وقتی مشکل داشتند و باید آن را تا ابد به همراه خودشان بکشند.

جنتی در خصوص عکس‌العمل وزارت ارشاد درباره برخورد برخی از رسانه‌ها با متولیان ساخت فروشنده و شخص وزیر در وزارت ارشاد،‌ گفت: مردم فیلم و اهانت‌هایی که می‌کنند را خواهند دید و قرار نیست که ما در این رابطه کاری انجام دهیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره وجاهت برگزاری نمایشگاه کویر در موزه هنرهای معاصر بیان داشت: اگر قرار است چیزی وجاهت داشته باشد این نمایشگاه این وجاهت را دارد که در موزه به نمایش گذاشته شد و این کار جزو کارهای فاخر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد ادامه داد: انسان با دیدن این نمایشگاه و موج‌های کویر نقاشی خداوند را احساس می‌کنند و عکاس چیره‌دست این صحنه‌ها را انتخاب کرده است. آقای جوادی نزدیک به 40 سال در این حوزه کار کرده و مجموعه بسیار ارزشمندی را ایجاد کرده که در نمایشگاه‌های بزرگ دنیا قابل نمایش است.

وی در خصوص نگهداری آثار در گنجینه‌ها، گفت: آثاری که در اینجا است متعلق به اشخاص است که کارشان را عرضه کرده‌اند و نهایت حفاظت و حراست از کارها صورت می‌گیرد و باید این موزه را گسترش داد.

جنتی در خصوص آخرین بازدید خود از موزه هنرهای معاصر گفت: حدود دو، سه ماه قبل از موزه بازدید کردم اما حدود یک سال گذشته از مخزن بازدید داشته‌ام؛‌ نهایت دقت به لحاظ هوا و رطوبت برای سلامت آثار انجام می‌شود اما جایی برای عرضه این آثار نیست؛ در حالی که باید فضایی برای عرضه هنری ایجاد کنیم تا کارها در معرض دید عموم قرار گیرد چرا که اگر کارها فقط در مخزن باشد ارزش ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد یادآور شد: کشورهای مختلفی با اصرار دنبال  نمایش آثار موزه هنرهای معاصر هستند که از آثار نقاشان و نگارگران بزرگ جهان است.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking