۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹

سارق اموال مردان مسن در اراک شناسایی و دستگیر شد

سارق اموال مردان مسن در اراک شناسایی و دستگیر شد
اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: سارق حرفه ای و همدستش که اقدام به سرقت از 50 مرد مسن این شهرستان کرده بود، در عملیات پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس سرهنگ شهرام امیریان افزود: با گزارش اعلام سرقت از افراد مسن از دوماه گذشته به مرکز فوریت های پلیس 110 شهرستان اراک، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.
وی ادامه داد: در بررسی از صحنه های سرقت و در اظهارات شاکیان پرونده که افراد پیر و سالخورده بودند، مشخص شد که در بیشتر سرقت ها، دو جوان موتورسوار به مغازه مالباختگان مراجعه و با شگردی خاص، اقدام به سرقت وجه نقد و اجناس کرده و از محل متواری می شدند.
این مقام انتظامی افزود: در برخی موارد نیز سارقان با حضور در مقابل عابربانک ها، اقدام به سرقت وجوه نقد از افراد سالخورده کرده و از محل متواری می شدند.
سرهنگ امیریان گفت: با توجه به اینکه مشخصات سارقان به کلیه تیم های گشت انتظامی اعلام شده بود، سرانجام روز گذشته یکی از تیم های گشت کلانتری 11 عامل اصلی سرقت ها را در یکی از خیابان های شهر اراک شناسایی و دستگیر کردند.
وی اظهار کرد: در بازجویی های انجام شده، متهم به سرقت از افراد مسن و سالخورده در شهر اراک اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان اراک افزود: افرادی که به این روش از آنها سرقت شده، می توانند برای پیگیری پرونده خود به کلانتری 11 شهرستان اراک مراجعه کنند.

***کشف 258 عدد باطری خوروی قاچاق در شازند
فرمانده انتظامی شهرستان شازند گفت: روز گذشته ماموران انتظامی این شهرستان، حین کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق را در یکی از محورهای اصلی شازند شناسایی کردند.
سرهنگ بیژن جنتی افزود: در این عملیات خودروی مشکوک متوقف و پس از بازرسی از آن، باطری خودروی قاچاق به ارزش 300 میلیون ریال کشف شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در این عملیات یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

***طرح برخورد با عرضه قلیان در واحدهای صنفی شازند اجرا شد
فرمانده انتظامی شهرستان شازند گفت: تعدادی از واحدهای صنفی این شهرستان روز گذشته، مورد بازدید قرار گرفت و 21 عدد قلیان از این واحدها جمع آوری شد.
سرهنگ بیژن جنتی افزود: با مشارکت اداره بهداشت شهرستان، طرح تشدید اقدامات کنترلی و نظارتی و جلوگیری از عرضه و استعمال دخانیات به ویژه قلیان در سفره خانه ها و قهوه خانه های سطح شهر و برخورد با صنوف متخلف در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: با هماهنگی با مقام قضایی در مرحله نخست این طرح، اخطارهای لازم به واحدهای صنفی ارائه شد و در ادامه با واحدهایی که در اجرای دستور قضایی کوتاهی داشتند، برابر قانون برخورد شد.
سرهنگ جنتی اضافه کرد: مالک دو واحد صنفی متخلف در راستای اجرای این طرح، به دستگاه قضایی معرفی شدند.

*** کشف یک تن ذرت غیربهداشتی از کارگاه تولیدی بدون مجوز در اراک
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در تحقیقات کارآگاهان اداره مبارزه باجرایم اقتصادی پلیس آگاهی این استان، یک تن ذرت خوراکی غیربهداشتی، از یک کارگاه تولیدی بدون مجوز، کشف و کارگاه تولیدی نیز مهر موم شد.
سرهنگ سید نورالدین حسینی افزود: مدتی پیش گزارشی از دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص فعالیت غیرمجاز یک واحد تولیدی و توزیع ذرت خوراکی ( پفیلا) غیرمجاز به پلیس آگاهی استان اعلام شد.
وی افزود: با توجه به بررسی های کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی، محصول تولیدی این شرکت غیربهداشتی بوده که تحقیقات برای شناسایی محل فعالیت کارگاه به نتیجه ای نرسید.
این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و گستردگی توزیع محصولات غیربهداشتی در استان های قم، مرکزی و همدان، بلافاصله تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان بررسی پرونده را آغاز کردند.
وی اضافه کرد: در تحقیقات نخستین مشخص شد که اطلاعات و آدرسی که از سوی کارگاه تولیدی اعلام شده بود، نادرست است و محصولات تولیدی این شرکت نیز بدون درج تاریخ تولید و انقضاء توزیع می شود.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: با پیگیری ها و تحقیقات نامحسوس کارآگاهان پلیس، سرانجام محل فعالیت این کارگاه تولیدی در یکی از خیابان های شهر اراک شناسایی و با همکاری کارشناسان اداره تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی شهرستان از محل فعالیت کارگاه بازدید و مقدار یک تن ذرت خوراکی غیربهداشتی کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی افزود: در بازرسی از این کارگاه، دستگاه های تولیدی و محصولات و مواد اولیه ای که بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون ریال ارزش گذاری شد، نیز کشف و ضبط شد.
سرهنگ حسینی گفت: در این عملیات مالک کارگاه دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی و کارگاه تولیدی نیز مهر موم شد.
23 هزار و 133 واحد صنفی در قالب 50 اتحادیه در کلان شهر اراک در بخش های تولیدی، توزیعی و خدماتی فعالیت اقتصادی دارند.
1955/3075

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking