۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۹

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان زابل :

دانش آموزان سیستان و بلوچستان در مسابقات طرح دادرس در کشور افتخار آفرین شدند

دانش آموزان سیستان و بلوچستان در مسابقات طرح دادرس در کشور افتخار آفرین شدند
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان زابل عنوان کرد: برای نخستین بار دانش آموزان سیستان و بلوچستان با کسب پنج مدال در مسابقات طرح دادرس کشور افتخارآفرین شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصغر قورزهی به خبرنگار اوشیدا گفت: دانش آموزان سیستان و بلوچستان، سه مدال طلا در رشته های اطفای حریق، cpr، حمل بک برد، مدال نقره در رشته ی پناه گیری و خروج ایمنی و مدال برنز در رشته ی آتل بندی و شکستگی را کسب کردند.

وی با بیان اینکه، دانش آموزان استان در مسابقات جانبی کشش لاستیک و روزنامه دیواری به عنوان استان برتر انتخاب شدند تصریح کرد: این دوره از مسابقات جهت افزایش انگیزه و محک زدن بنیه ی علمی در زمینه امداد و نجات برگزار شده تا دانش آموزان بتوانند در کاهش تلفات در زمان حوادث نقش آفرینی کنند.

قورزهی تصریح کرد: با هدف همانند سازی قشر دانش آموز در زمینه امدادرسانی و کمک های اولیه طرح دادرس با موضوع طرح توانمندی دانش آموزان در مواقع سخت در طول سال تحصیلی اجرا می شود که در این راستا دانش آموزان استان با موفقیت در آن حاضر شدند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان زابل با عنوان اینکه، دادرس مخفف دانش آموزان آماده در روزهای سخت است ادامه داد: تیم های دادرس براساس آیتم های، پناه گیری و تخیله اضطراری، کنترل و ارزیابی احیای قلبی و ریوی، پانسمان و بانداژ، حمل مصدوم بابلک برد روی دست، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم گروهی، اسکان اضطراری و اطفاءحریق با یکدیگر به رقابت پرداختند.
 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking