۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۹

اخبار کوتاه انتظامی استان فارس

کشف 238 کیلوگرم تریاک در بوانات/سارق به عنف با 8 فقره سرقت در شیراز دستگیر شد

کشف 238 کیلوگرم تریاک در بوانات/سارق به عنف با 8 فقره سرقت در شیراز دستگیر شد
جانشین فرمانده انتظامی استان فارس از کشف 238 کیلوگرم تریاک از یک دستگاه خودرو وانت پیکان در شهرستان بوانات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سرهنگ علی ذوالقدری با بیان اینکه ماموران انتظامی شهرستان بوانات در راستای مبارزه با سوداگران مرگ و قاچاقچیان موادمخدر،‌ اقدام به کنترل خودروهای عبوری در اطراف این شهرستان کردند اظهار داشت: در این راستا ماموران با اجرای ایست و بازرسی مقطعی در جاده بوانات به سمت صفاشهر به یک دستگاه خودرو وانت پیکان مظنون و آن را متوقف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو  238 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک که به صورت بسیار ماهرانه در قسمت وانت خودرو جاساز شده بود، کشف شد گفت: در این رابطه دو قاچاقچی موادمخدر دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

دستگیری سارق به عنف با 8 فقره سرقت در شیراز

رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری سارقی خبر داد که اقدام به 8 فقره سرقت به عنف در شیراز کرده بود و در توضیح گفت: دو نفر جوان 25 ساله در یکی از خیابان‌های مرکزی شیراز، وارد یک مغازه شده و یکی از آنها با تهدید تیغ موکت بری اقدام به سرقت یک دست کت و شلوار از آن مغازه کردن و سپس متواری می‌شوند.

سرهنگ سیروس حیدری با بیان اینکه با تلاش ماموران کلانتری 11 زند شیراز یکی از متهمان به نام "الف.ی" دستگیر و یک دستگاه موتورسیکلت متعلق به وی توقیف شد افزود: متهم جهت ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شد که در بررسی مشخص شد وی دارای 10 فقره سابقه سرقت و فروش موادمخدر است.

سرهنگ حیدری با بیان اینکه متهم در تحقیقات علاوه بر سرقت به عنف انجام شده از آن مغازه، به بیش از 7 فقره سرقت به عنف با همدستی شخصی به نام "ح – ن" اقرار کرد و صحنه‌های سرقت بازساری و 5 نفر از مالباختگان شناسائی شدند از دستگیری همدشت سارق خبر داد و گفت: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

کشف 79 کیلوگرم تریاک توسط ماموران پلیس راه جنوب استان فارس

فرمانده پلیس راه جنوب استان فارس از کشف 79 کیلوگرم تریاک از یک دستگاه خودرو پژو 405 خبر داد و گفت: تیم گشت پلیس راه لارستان،‌ هنگام گشت‌زنی و کنترل خودروهای عبوری، در جاده لارستان به سمت جهرم، یک دستگاه سواری پژو 405 را به علت تخلف سبقت غیرمجاز متوقف کردند.

سرهنگ حمداله هوشمندی با بیان اینکه پس از اعمال قانون درباره راننده این خودرو متخلف، ماموران با استعلام پلاک خودرو متوجه شدند، که پلاک وی دارای شکایت در سامانه سیستم راهور است گفت: خودرو به پاسگاه انتظامی منتقل و در بازرسی از خودرو 79 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود کشف شد.

خواستگار 22 ساله 44 ساله و متاهل از آب درآمد

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت از ایجاد مزاحمت در فضای مجازی با جلب اعتماد افراد خبر داد و گفت: ماموران پلیس فتا شهرستان مرودشت، با انجام اقدامات فنی و پلیسی و مهندسی اجتماعی فردی را که با برقراری ارتباط طولانی مدت اینترنتی، اعتماد همکلاسی دخترش را جلب و سپس برای وی مزاحمت ایجاد می‌کرد را شناسایی و دستگیر و به مراجع قضائی معرفی کردند.

سرهنگ دلاور القاصی مهر افزود: این فرد که 44 ساله و متاهل است خود را جوانی 22 ساله و با نام جعلی "ب - ع" پس از جلب اعتماد همکلاسی دخترش با دادن وعده ازدواج و فریب و اخذ چندین عکس و فیلم شخصی وی را مورد تهدید و توهین قرار داده و ناراحتی‌های فراوانی برای این دختر و خانواده‌اش به وجود آورده بود.

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه با هوشیاری و تلاش ماموران پلیس فتا این فرد شیاد دستگیر و روانه زندان شد، بار دیگر به شهروندان هشدار داد: به خاطر داشته باشید افراد در شبکه‌های مجازی می‌توانند وانمود کنند که شخص دیگری هستند و با ایجاد ارتباط طولانی اعتماد شما را جلب کنند، بنابراین هرگز به در خواست آنها پاسخ مثبت نداده و حرف‌های آنها را باور نکنید.

سرهنگ القاصی مهر تاکید کرد: برای پیشگیری از بروز چنین مواردی لازم است شهروندان از اشتراک گذاشتن عکس ها و ویدئوهای شخصی و خانوادگی خود در سایت ها و شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking