۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶

هنرمندان بیجاری با «پستو»" روی صحنه می روند

هنرمندان بیجاری با «پستو»
بیجار- نمایش جدیدی که در سطح شهرستان با هنرمندی اعضای گروه نمایش چرک‌نویس در حال اجرا است «پستو» نام دارد که آماده حضور در جشنواره تئاتر استانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، تئاتر «پستو» که کار دیگری از گروه نمایش «چرک نویس» است به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی کامران جباری و سید حسین موسوی از ۲۲ لغایت ۳۱ شهریور در مجتمع امیرنظام گروس به روی صحنه خواهد رفت .

کارگردان این نمایش در گفتگو با خبرنگار مهر  به سابقه فعالیت هنری خود اشاره کرد و اظهار داشت: من از سال ۸۱ و در ایام تحصیلِ دانشگاهی با تئاتر پیوند خوردم برای همین می توانم بگویم تئاتر را از مکتب کرمانشاه (محل تحصیلم) آغاز کردم که نتیجه اش چند تئاتر برای اجرای عمومی و یک تئاتر جشنواره ای جایزه بازیگری از جشنواره دانشگاهی بود، بعد ازین مقطع نیز تغییر مسیر دادم و به سینما رفتم و عکاسی را دنبال کردم.

کامران جباری اضافه کرد: فعالیت تئاتری من بیشتر به خواندن و دیدن تئاتر محدود شده بود تا اینکه بعد از بازگشت به شهرم به دعوت دوست خوبم یاسر هاشم زاده با گروه چرکنویس شروع به فعالیت تئاتری کردم و نتیجه اش سه اثر نمایشی بوده که برای هر سه جایزه بازیگری گرفتم و در این سال چهارمِ همکاری، همزمان کارگردانی (مشترک با آقای موسوی) و بازیگری را باهم تجربه می کنم که امیدوارم سربلند ازین آزمون بیرون بیایم.

وی در ادامه به اجرای نمایش «پستو» موضوع این نمایش اشاره کرد و بیان داشت: تئاتر «پستو» روابط یک خانواده پرجمعیت یعنی روابط پدر و فرزندان و البته پدر و پسران خانواده را بررسی و به نوعی واکاوی می کند.

کامران جباری افزود: همچنین در این اثر هنری جای خالی مادر که شاید جای خالی مهر، محبت، ظرافت و زنانگی باشد به چشم می آید و به نوعی می توان گفت که  «پستو» یک اثر مردانه است که زنان در آن به حاشیه کشیده شده اند و شاید این تعمد نویسنده اشاره ای به یکی از دلایل سخت و خشک شدن روابط اعضای خانواده است.

وی ادامه داد: همچنین در پستو یک خانواده ی شکسته و گسسته را می بینیم که افراد خانواده ازهم دور افتاده اند و درنهایت این مرگ دلخراش و نامتعارف پدر و بزرگ خانواده است که به شکلی غریب بار دیگر آنها را دور هم جمع می کند و مخاطب دراین دورهمی غربت ر نزد تک تک افراد خانواده درک و مشاهده می کند.

به گفته وی در نمایش «پستو» قاسم کوشا، سید حسین موسوی، پیمان جباری، شایسته فرمانی فرد، محمد وطن خواه، زهرا ابهری و کامران جباری برای اجرای این نمایش نقش‌آفرینی می‌کنند.

کارگردان این اثر هنری به تلاش زیاد هنرمندان این اثر هنری اشاره کرد و بیان داشت: این تئاتر برای حاضر شدن در جشنواره استانی و منطقه ای که در واقع پیش مرحله جشنواره بین المللی فجر هست آماده شده است اما گروه «چرکنویس» طبق روال همیشه ابتدا اثر را برای همشهریان به نمایش می گذارد و سپس در جشنواره های پیش رو حاضر می شود و لازم به ذکر است که «پستو» در یک تایم ۶۰ دقیقه ای و در سه صحنه متوالی به پایان می رسد.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking