۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹

عضو شورای شهر مشهد:

شورای شهر گذشته مشهد مصداق شورای شهرداری بود/پروژه‌های عمرانی مشهد در کشور بی‌نظیر است

شورای شهر گذشته مشهد مصداق شورای شهرداری بود/پروژه‌های عمرانی مشهد در کشور بی‌نظیر است
عضو شورای شهر مشهد مقدس گفت: به جرات می‌توانم بگویم که پروژه‌های عمرانی که در مشهد انجام شده، کل دولت در سراسر کشور انجام نداده است.

خلیل موحدی محصل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: امیدواریم که شعارهایی که در انتخابات می‌دادیم در شورای چهارم محقق شده باشد و البته در این زمینه مردم می‌توانند قضاوت کنند. شورای چهارم شهر مشهد یکی به علت افزایش تعداد اعضای شورای شهر و یکی نیز به دلیل نگاه کارشناسی که خود شورای چهارم در شهر مشهد داشت، سبب شد تفاوت‌های متنابهی را با گذشته داشته باشد.

موحدی محصل افزود: ویژگی‌ که شورای چهارم داشت این بود که تلاش کرد شورای شهر باشد تا شورای شهرداری، اگر تحلیل محتوایی مصوبات شورای شهری گذشته را انجام دهید، متوجه می‌شوید که شورای شهرداری است ولی شورای چهارم از همان روزهای اول به برکت حضور بعضی از اشخاص کارشناس و زبده‌ای که در شورای چهارم انتخاب شده بودند، به  سمتی رفت که مسائل را شهری نگاه کرده و تمام دستگاه‌ها را دخیل کنند.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین معضلی که در کلانشهرها وجود دارد، عدم وجود مدیریت یکپارچه است که سبب هزینه‌ها و فشارهای زیادی برای مردم و همچنین کند پیش‌رفتن تصمیمات شهری می‌شود خاطرنشان کرد: شورای چهارم با قدرت، بند دوم وظایف شورای شهر را جدی گرفت و در این حوزه گام‌های بلندی را برداشت اما در بعضی حوزه‌ها مقاومت‌های زیادی هم شد. اما بنا را طوری نهادیم که امیدواریم در شوراهای بعدی هم به همین منوال پیش برود.

موحدی گفت: بحث دوم، پیاده‌کردن سیاست‌های اصلی نظام است، شورای چهارم از سال اول، با جدیت تمام ورود پیدا کرد، به ویژه این دوسالی که به‌نام اقتصاد مقاومتی و نیازهای ملی ما در این حوزه است، اقدامات بسیار ارزنده و خوبی را شورای شهر مشهد انجام داده است.

عضو شورای شهر مشهد بیان کرد: در همین دوران رکود، شهرداری مشهد و شورا با تفاهم و تعامل خوبی که باهم داشتند، سبب این شدند که با همین درآمد کمی که شهرداری داشت، با مدیریت خوب و استفاده از روش‌های مختلف، بتوانند پروژه‌های عمرانی را در حد اعلا دنبال کنند و به جرات می‌توانم بگویم که پروژه‌های عمرانی که در مشهد انجام شده، دولت در سراسر کشور انجام نداده است.

موحدی افزود: ما فقط 1200 میلیارد تومان مدیریت مالی در قطار شهری داشتیم که یکی از افتخارات شورای چهارم است. در مشکلات زیست محیطی که شهر داشت، به ویژه حاشیه شهر، شما دیدید با فضاسازی که شورای چهارم کرد، تبدیل به یک مسئله ملی شد و دولت مجبور به اختصاص ردیف بودجه برای آن شد گرچه که بودجه لازم به آن تعلق نگرفت و تحقق پیدا نکرد.

کلیدواژه ها :مشهد شهرداری
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking