۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۷

عضو شورای شهر اهواز؛

عملکرد هیئت رئیسه شورای شهر اهواز را مثبت ارزیابی نمی کنم

عملکرد هیئت رئیسه شورای شهر اهواز را مثبت ارزیابی نمی کنم
حسین حیدری گفت :در مجموع عملکرد هیات رییسه شورای شهر اهواز را مثبت ارزیابی نمی کنم،این هیات در مجموع نتوانست به وظایف محوله خود به نحواحسن بپردازد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حسین حیدری عضو شورای شهر اهواز در گفتگو با اهوازنوین در خصوص غیبت برخی اعضا و عدم برگزاری انتخابات هیات رئیسه اظهار کرد : شورای شهر نماد دموکراسی و یک مردمسالاری دینی است و اعضای آن با رای مستقیم شهروندان انتخاب شدند و این نهاد مردمی تشکیل شد بنابراین از این نهاد مردمی که ماحصل دموکراسی است انتظار می رود بر اساس قاعده و اصول دموکراسی رفتار کند و اقلیت رای و نظر اکثریت را بپذیرند.

حیدری افزود : این روال غیبت و از رسمیت انداختن جلسه که در انتخاب شهردار و انتخابات دورهای قبل اتفاق افتاد انتقادی است که ما به دوستان داریم،ولی انتظار می رفت هیات رییسه فعلی شورای شهر اهواز به قانون تمکین می کردند. اما این ایراد به رییس و نایب رییس شورای شهر وارد است که با عدم حضور خود جلسه را از رسمیت انداختند تا انتخابات هیات رییسه بار دیگر با تاخیر انجام بگیرد.

حیدری عضو شورای شهر نیز همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار در خصوص تخلفات موجود در شهرداری اذعان داشت: شهرداری اهواز بیش از پنج هزار نیروی اداری و خدماتی دارد از همین رو ممکن است برخی افراد ناسالم نیز در این مجموعه ورود و سوء استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه این افراد به امول شهرداری و یا بیت المال دست اندازی می کنند، افزود: این وظیفه مدیریت ارشد و کلان واحدها است تا افراد زیر مجموعه خود را نظارت کنند اما پیش از آن این وظیفه بر دوش ما است تا با سالم سازی در سیستم تحولی را ایجاد کنیم.
حیدری با بیان اینکه در هر زمینه ای پیشگیری بهتر از درمان است، یادآور شد: باید شرایطی حاصل شود تا در زمینه مسائل اداری و درآمدی مانند عوارض ساختمان و خودرو جلوی برخی سوء استفاده ها گرفته شود.
عضو شورای شهر یادآور شد: در یک سال گذشته در برخی مناطق سوء استفاده هایی شد که توسط دستگاه نظارتی شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شدند که البته وجود چنین افرادی در مجموعه جای تأسف دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که عملکرد هیات رئیسه شورای چهارم را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: در مجموع عملکرد هیات رییسه شورای شهر اهواز را مثبت ارزیابی نمی کنم،این هیات در مجموع نتوانست به وظایف محوله خود به نحواحسن بپردازد .

حیدری افزود :هیات رییسه شورای شهر اهواز در سازمان دهی و هماهنگی بین اعضاء و انتقال مشکلات و پیدان کردن راهکارها حهت حل مشکلات و انتقال انتقادات اعضای شورا به شهردار و پیگیری آن تا حصول نتیجه و اصلاح امور ضعیف عمل کرد.

این عضو شورای شهر در پایان یادآور شد : مجموعه شورای شهر اهواز و هیات رییسه باید برای پیشبرد و بهبود امور شهر با شهردار اهواز هماهنگی لازم را داشته باشند اما به هیچ وجه این موضوع به معنای چشم پوشی از برخی از مشکلات و سوء مدیریت ها و یا مطرح نکردن اشکالات توسط هیات رییسه با شهردار نیست و هیات رییسه باید به وظایف قانونی خودش عمل کند .

کلیدواژه ها :شهرداری انتخابات
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking