۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۲

معاون وزارت آموزش‌ و پرورش در قم:

قم الگوی کشور در زمینه اجرای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است

قم الگوی کشور در زمینه اجرای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است
معاون تربیت‌ بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش گفت: طرح اجتماع‌محوری که در قم اجرا شد که در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تبدیل به یک طرح ملی شده و قم در این زمینه الگوی مدارس کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مهرزاد حمیدی عصر امروز در چهارمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان که در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد در موضع وزیر آموزش‌وپرورش در زمینه دریافت هزینه مدارس دولتی به‌ هیچ‌ وجه ملزم به دریافت شهریه نیستند اظهار داشت: اگر خانواده‌ها داوطلبانه بپردازند مدارس دولتی نباید کارنامه را درازای پول گرو بگیرند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش افزود: اگر در زمینه بهبود کیفیت آموزشی داوطلبانه هزینه‌ای دریافت شود منع قانونی وجود ندارد و آموزش‌وپرورش از این مسئله استقبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در کل کشور 13 میلیون دانش‌آموز در 105 هزار مدرسه مشغول تحصیل هستند تصریح کرد: یک میلیون فرهنگی در مجموعه آموزش‌وپرورش مشغول فعالیت هستند.

حمیدی با اشاره به کمبود نیروی معلم در مدارس ابتدایی افزود: اجرای طرح 6،3،3 سبب کمبود معلم در این مقطع شد مشکل کمبود معلم در مقطع ابتدایی مشکل مزمن چند ساله است که بهترین حالت این بود که اول معلم‌ها آموزش می‌دیدند و فضاها آماده‌سازی می‌شد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: طرح اجتماع‌محوری که در قم اجرا شد که در حوزه  پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تبدیل به یک طرح ملی شده و قم در این زمینه الگوی مدارس کشور شده است.

وی با بیان اینکه در سند تحول مدرسه محوری و مشارکت محوری در دستور کار قرار دارد گفت: درزمینهٔ تربیت‌بدنی المپیادهای درون مدرسه‌ای را با حضور 4 و نیم میلیون دانش‌آموز اجرایی و 55 هزار مدرسه پرجمعیت در این زمینه مشارکت کرد و همین موضوع شورونشاط مضاعفی در مدارس ایجاد کرد.

حمیدی با اشاره به اقدامات آموزش‌وپرورش در حوزه پیشگیری گفت: درس مهارت‌های زندگی، مدیریت سبک زندگی و سواد رسانه‌ای به‌عنوان واحد درسی تعریف‌شده و این تحولی جدی در آموزش‌وپرورش است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه قم عملکرد خوبی در برگزاری المپیاد ورزشی مدارس کشور داشت خاطرنشان کرد: 12 هزار نفر دانش آموز در 6 استان گرد هم آمدند که در این میان استان قم، کردستان و چهارمحال بختیاری عملکرد خوبی در میزبانی المپیاد ورزشی دانش‌آموزی داشتند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking