۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲

اخبار کوتاه استان بوشهر

مشارکت خیر دشتستانی در ساخت درمانگاه فرهنگیان/ خدمات درمانی رایگان توسط هلال احمر بوشهر ارائه شد

مشارکت خیر دشتستانی در ساخت درمانگاه فرهنگیان/ خدمات درمانی رایگان توسط هلال احمر بوشهر ارائه شد
مشارکت خیر دشتستانی در ساخت درمانگاه فرهنگیان دشتستان، ارائه خدمات درمانی رایگان به روستاهای کم برخوردار توسط هلال احمر بوشهر و آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خورموج از عناوین خبرهای کوتاه استان بوشهر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتستان، احمد مرادی در آیین انعقاد تفاهم‌نامه ساخت درمانگاه فرهنگیان دشتستان با بیان اینکه خیران نقش مهمی در ساخت و تامین فضاهای آموزشی استان بوشهر دارند اظهار داشت: از زمان مشارکت خیران در امر ساخت فضاهای آموزشی ضمن اینکه تحول مهمی در نوسازی و تامین فضاهای آموزشی ایجاد شده زمینه فرهنگ مشارکت در عرصه‌های مختلف ترویج یافته است.

وی از ساخت درمانگاه فرهنگیان دشتستان با مشارکت یک خیر نیک‌اندیش دشتستانی خبر داد و خاطر‌نشان کرد: درمانگاه فرهنگیان دشتستان با سرمایه‌گذاری 17.6 میلیارد ریال اجرا شده که 8.8 میلیارد ریال آن از سوی خیر نیک‌ اندیش دشتستانی تامین شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان بوشهر با بیان اینکه این درمانگاه با زیربنای یک‌ هزار و 760 متر مربع ساخته می‌شود تصریح کرد: این درمانگاه در دو فاز ساخته می‌شود که هزینه 8.8 میلیارد ریالی فاز نخست آن از سوی خیر نیک اندیش عبدالمجید برجویی‌زاده با انعقاد تفاهم‌نامه تامین شد.

آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه شهرستان دشتی

امام جمعه خورموج در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه پیامبر اعظم(ص) خورموج با اشاره به راه‌اندازی مدارس علمیه در شهرستان دشتی اظهار داشت: روحانیون نقش مهم و تاثیرگذاری در جامعه دارند و در این راستا رسالت و وظیفه سنگینی برای هدایت دینی جامعه بر عهده دارند.

حجت الاسلام عبدالحسین مصلح با اشاره به سابقه علمی دیرینه شهرستان دشتی خاطر نشان کرد: حتی روستاهای شهرستان دشتی مهد وجود علما و بزرگان بودند بسیاری از بزرگان و علمای دشتی از روستاها شروع کردند و تا نجف ادامه دادند و امروز آثار و برکات آن را مشاهده می‌شود.

وی یکی از علل نبود جنایت و وجود امنیت در شهرستان دشتی را حضور روحانیت در این شهرستان عنوان کرد و افزود: یکی از کارهایی که می‌تواند تامین امنیت را در این شهرستان حاصل کند ایجاد زیرساخت‌ها و احیا حوزه‌های علمیه و فراهم کردن زمینه برای سربازان امام زمان(عج) در شهرستان دشتی است.

امام جمعه خورموج برگزاری جلسات بصیرت‌افزایی و سیاسی را با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران در این عرصه را از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه علمیه در این شهرستان عنوان کرد.

خانواده‌های جامعه اسلامی باید در همه زمینه‌ها خدامحور باشند

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در سخنانی به مناسبت سالروز پیوند آسمانی امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: در جامعه اسلامی خانواده باید در همه زمینه‌ها خدامحور باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر، حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی ضمن گرامیداشت ایام ذی‌الحجه به ویژه پیوند آسمانی امام علی (ع) و بانوی بزرگ دو عالم حضرت فاطمه (س) تصریح کرد: در این روز بزرگ این پیوند آسمانی به وجود آمد و یک زندگی مشترکی که از ابعاد و زوایای مختلف الهی و در عین حال الگوی ارزشمندی برای پیروان مکتب اسلام بود به وقوع پیوست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تاکید کرد: این دو شخصیت بزرگ هم از حیث معنوی و هم از حیث اجتماعی و خانوادگی الگوی پایداری برای مسلمانان بودند.

وی افزود: ازدواج یک سنت نبوی و در عین حال نیاز بشری است که باید در جامعه به آن احترام گذاشت و به وسیله ازدواج خانواده تشکیل می‌شود که این امر منشا ازدیاد جمعیت و در حقیقت مقدمه‌ای برای تقویت جامعه است و که اسلام نگاه بسیار مطلوب و حائز اهمیتی به ازدواج دارد.

وی ساده زیستی و عدم تمایل به تجملات و زرق و برق دنیوی را از دیگر محورهای این ازدواج برشمرد و گفت: آن دو شخصیت الهی با حداقل امکانات توانستند این خانواده موفق را تشکیل دهند که دستاوردهای مهمی را به همراه داشت.

ارائه خدمات رایگان توسط هلال احمر بوشهر به مناطق محروم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از اجرای مانور درمان اضطراری و ارائه خدمات به روستاهای کم برخوردار خبر داد و اظهار داشت: در این راستا تیمی درمان اضطراری این جمعیت به روستای دهکپ محمودی شهرستان ممسنی اعزام شد.

حسین درویشی با اشاره به اینکه تیم بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر استان بوشهر برای اجرای مانور درمان اضطراری و ارائه خدمات به مدت 3 روز به روستای محروم دهکپ محمودی شهرستان ممسنی  اعزام شده افزود: این مانور براساس ملزومات، تمهیدات، تامین داروی مصرفی لازم و وظایف تعریف شده به اجرا در آمد.

وی به اهمیت ارتقا سطح آمادگی تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری اشاره کرد و گفت: هدف از اجرای این مانور ارتقای آمادگی تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) در پاسخگویی به حوادث احتمالی و محرومیت‌زدایی و ایجاد عدالت در سلامت در مناطق محروم است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از ویزیت و ارائه خدمات به 700 نفر از محرومان خبر داد و تصریح کرد: تیم‌های درمان اضطراری این جمعیت با استقرار و حضور در روستای دهکپ محمودی شهرستان ممسنی، تمرین درمان اضطراری را آغاز و قدرت رویا رویی با حوادث را به نمایش گذاشتند و با برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مواجهه با حوادث غیرطبیعی، مردم را با حوادث غیرمترقبه آشنا کردند.

درویشی حضور مشاوران در منطقه را ارزشمند عنوان و تصریح کرد: 120 نفر توسط مشاور روانشناس و 95 نفر نیز از سوی مشاور تغذیه پذیرش شدند و دارو نیز طبق نسخه پزشکان حاضر به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار گرفت.

وی تصریح کرد: تیم درمان اضطراری هلال احمر استان بوشهر متشکل از دو پزشک، دو پرستار، یک روان شناس، یک ماما، یک کارشناس بهداشت محیط و 5 امدادگر و راننده است که در زمان حوادث و بحران‌ها سریعا در منطقه استقرار یافته و بر اساس شرح وظایف تعیین شده نسبت به پذیرش و درمان مصدومان ناشی از حوادث اقدام می‌کنند.

اجرای روکش آسفالت در جاده‌های استان بوشهر با فناوری نوین

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر ابلاغ اعتبارات روکش‌های آسفالت از طرف سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت:  با هدف کاهش هزینه‌های اجرا و  کاهش مصرف مصالح معدنی از روکش حفاظتی میکروسرفیسینگ (آسفالت با ضخامت کم) استفاده می‌شود که سبب افزایش عمر آسفالت‌های موجود می‌شود.

عبدالکریم اخترشناس تصریح کرد: آسفالت sma عمدتا با توجه به مشخصات موجود در نقاط کوهستانی استان انجام می‌شود.

وی اولویت حوزه راهداری را ایمن‌سازی محورهای استان دانست و افزود: با تمام توان و بدون وقفه برای تحقق این هدف تلاش می‌شود.

افزایش تولید 200 تنی گوشت قرمز و 3500 هزار تنی شیر خام در استان بوشهر

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: سال گذشته 8 هزار تن گوشت قرمز و 37 هزار تن شیر خام تولید شده و پیش‌بینی می‌شود که امسال حدود 200 تن گوشت قرمز  و 3500 تن شیر خام بیشتری نسبت به سال گذشته تولید شود.

محمد صادق یزدان شناس با بیان اینکه 186 واحد پروار بندی گوساله با ظرفیت کل 25 هزار راس در استان بوشهر فعال است افزود: در استان بوشهر 57 واحد پرواربندی بره با ظرفیت 18 هزار راس و 13 واحد پرورش گاو شیری با ظرفیت 540 راس، دارای پروانه بهره برداری فعال است.

وی با بیان اینکه بیش از 430 واحد پرواربندی روستایی در استان بوشهر وجود دارد خاطر نشان کرد: این واحدهای پرواربندی با ظرفیت 42 هزار راس و 3 هزار و 500 واحد پرورش گاو شیری روستایی با ظرفیت 14 هزار راس مولد، در استان بوشهر فعال هستند.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهراز تولید 90 تن گوشت شتر در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در استان بوشهر 3 هزار نفر شتر پرورش داده می‌شود که 90 تن از گوشت قرمز تولیدی استان، از راه پرورش شتر تامین می‌شود.

فنی حرفه‌ای گناوه زمینه فراگیری مهارت‌های مورد نیاز شرکت‌های نفتی را فراهم کند

امام جمعه گناوه در دیدار با سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان با  تقدیر از  نگاه ویژه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به توسعه آموزش مهارتی در شهرستان گناوه و میدان دادن به جوانان در پستهای مدیریتی اظهار داشت: با توسعه آموزشهای مهارتی زمینه اشتغال جوانان فراهم می‌شود.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی  افزود: باید فعالان نظام مقدس جمهوری اسلامی و مسئولان امر آموزش با تلاش جدی تحقق آنچه را که دغدغه مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و اشتغال است در دستور کار خود قرار دهند تا مشکلات در این زمینه‌ها با درایت برطرف شود.

وی با تاکید بر توجه به مهارت‌افزایی جوانان تصریح کرد: با توجه به این که مشکل اصلی جوانان بیکاری است باید در شهرستان گناوه آموزش‌های مهارتی برای توانمندسازی آنان در مراکز فنی و حرفه‌ای توسعه یافته تا در راستای اشتغال‌زایی گام اساسی برداشته شود.

رکنی حسینی خواستار توسعه فرهنگ نماز در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با جذب روحانیون برای اقامه نماز و توسعه آموزه‌های دینی به کارآموزان مراکز آموزشی شد.

سرپرست جدید مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناوه منصوب شد

در مراسمی با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر عباس حقیقی به عنوان سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان گناوه معارفه و جایگزین محمدحسین هنرکار سرپرست پیشین این مرکز شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر در این مراسم ضمن تقدیر از فعالیت‌های هنرکار سرپرست قبلی مرکز گناوه توسعه آموزش‌های مهارتی را با تلاش و جدیت مدیریت جدید و همکاری بیش از پیش همکاران آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه خواستار شد و اظهار داشت: توسعه آموزش‌های مهارتی همگام با نیاز صنایع شمال استان از ضرورت‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در شهرستانهای گناوه و دیلم است.

عبدالرسول کازرونی با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی باید رکن اصلی مشاغل درآمدزا باشد تصریح کرد: سرپرست جدید مرکز گناوه با برگزاری نشست‌های تخصصی با مربیان و پرسنل اداری و همچنین نخبگان مهارتی شهرستان راهکارهای ارایه آموزش‌های مهارتی نوین را در دستور کار قرار دهد تا نیاز اشتغال شهرستان گناوه برای توانمندسازی مهارتی جوانان مهیا شود.

وی ظرفیت‌های مرکز گناوه را در سطح کشور خاص دانست و گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی و پیشبرد اهداف سازمانی میسر نمی‌شود جز با همکاری و تعامل همکاران و فعال بودن کارگاه‌های آموزشی در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه که این خود نیز مسیر توسعه اشتغال پایدار را در سطح شهرستان هموار می‌کند.

عباس حقیقی سرپرست جدید مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه نیز در این مراسم ضمن تشکر از اعتماد به وی برای انتصاب به عنوان مدیر جدید فنی و حرفه‌ای شهرستان گناوه با بیان اینکه رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور هدایت آموزش‌ها به سمت رشته‌هایی با مزیت نسبی نظیر صنایع نفت و پتروشیمی و صنایع بومی و صنعت توریسم در استان است خواستار تعامل و حمایت بیشتر استانداری و دستگاه‌های اجرایی شهرستان با این مرکز برای  توسعه آموزش‌های تقاضا محور شد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking