۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۹

پژوهشگر علوم قرآنی ترکیه‌ای:

ایران به انقلاب حجاب نیاز دارد

ایران به انقلاب حجاب نیاز دارد
پژوهشگر علوم قرآنی ترکیه‌‌ای گفت: ایران به یک انقلاب حجاب به عظمت انقلاب اسلامی نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، موضوع حجاب و عفاف امروز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ملت بزرگ ایران اسلامی به شمار می‌رود، بنابراین سازمان‌های دولتی همچنین نهادهای مردمی به سهم خود در این زمینه و برای مقابله با معضل بدحجابی وارد عرصه شده‌اند.

بلگین یالچین پژوهشگر و نویسنده در زمینه علوم قرآنی و فعال فرهنگی کشور ترکیه می‌باشد که بعد از ظهر امروز در همایش بزرگ فعالان حجاب و عفاف که با حضور دبیر کل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی حجت‌الاسلام سید محسن دعایی در کانون جوانان بسیج ارومیه برگزار شد، مطالب روشنگرانه‌‌ای را در حضور خواهران جوان مطرح کرد.

وی با طرح این سوال که آیا در مواجهه با بی‌حجابی باید ناامید شده و در گوشه‌ای بنشینیم، اضافه کرد: نه، هرگز گوشه‌نشین نخواهیم شد.

این فعال حوزه‌های دینی و فرهنگی با بیان اینکه به کشورهای زیادی سفر کرده و مسلمانان آنها و حجاب‌شان همچنین حجاب ایرانیان، ترکیه‌ای‌ها و مسلمانان آمریکایی را هم دیده‌ام، گفت: فقط با یک اتفاق قلب ناآرام من قرار پیدا می‌کند و آن هم این است که ایران اسلامی به یک انقلاب در زمینه حجاب نیاز دارد.

یالچین به وجود زیرساخت‌های قانونی و فرهنگی همچنین پشتیبانی رهبری ایران از حجاب و باحجاب بودن اشاره کرد و ادامه داد: در ترکیه چنین شرایطی نیست ما تا دو سال گذشته وقتی زنان مسلمان ایرانی را با حجاب در ادارات و دانشگاه‌ها حضور می‌یافتند به حال‌شان غبطه می‌خوردیم چون ترکیه زنان باحجاب را در تنگنا قرار داده بود.

وی اضافه کرد: حتی چند سال قبل استاندار مرا صدا کرد و گفت که زود برای بازنشستگی اقدام کن چون جریمه‌ باحجاب‌ها شروع می‌شود، پس به وضوح با حضور زنان محجبه در سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، دبیرستان و مقاطع ابتدایی مخالفت کردند، اصلا حجاب در ترکیه ناپدید شد.

*افراد بی‌حجاب امانتدار خون شهدا نیستند

این فعال فرهنگی با اظهار اینکه در دو سال گذشته که اجازه استفاده از حجاب برای ما داده شده است، خاطرنشان کرد: اما جای سوال است که کدام حجاب و چگونه حجابی، حجاب زنان ما عاری از نور ایمان و اعتقاد است.

وی گفت: حجابی که توام با عفت زهرا (س) و غیرت زینب (س) نباشد آن را نباید حجاب بدانیم، این حرف مطلب من نیست بلکه کلام قرآن است، این دو موضوع را من در ترکیه ندیده‌ام.

یالچین خاطرنشان کرد: در ترکیه مردم به واسطه شیخ‌ها، فرقه‌ها و... به خدا ایمان آورده‌اند و به گفته آنها عمل می‌کنند در کشور ما ردپایی از پیغمبر(ص) نیست و از اهل بیت(ع) هم هیچ اثری نیست.

این فعال حوزه دینی با اظهار اینکه من دینداری را از یهودیان آموخته‌ام چون در منزل هر یک از آنها یک عبادتگاه وجود دارد، گفت: از عبادت‌شان یک ثانیه غفلت نمی‌کنند.

وی انقلاب حجاب را ضروری دانست و برای آغاز این حرکت از ارومیه ابراز امیدواری کرد و گفت: پوشش‌های درست و جذاب را به جوانان معرفی کنیم، تا فساد ریشه‌‌کن شود.

یالچین با بیان اینکه من در این کشور شهید و شهادت و جانبازی را درک کرده‌ام و هدر رفتن خون آنها را نمی‌توانم تحمل کنم، گفت: به زیارتگاه حضرت زینب(س) رفته بودم که جوانان نورانی اعزامی از لبنان، افغانستان و... را می‌دیدم به خاطر خانم زینب(س) جان‌شان را فدا می‌کنند.

وی گفت: هر خانمی که به رغم جان دادن جوانان این کشور در سرزمین بیگانه حجاب خود را سبک بشمارد در سرای باقی حساب پس خواهد داد، پس باید دست به دست هم دهیم هرچند متحد شدن مشکل است ولی تلاش کنید و نگویید به من ربطی ندارد.

وی اضافه کرد: در صورت وجود داشتن شما خواهران دینی مکتب ما روحانی می‌شود و اسلام زنده می‌ماند، ببینید تا حالا چند امام خمینی به عرصه آمده است، چند سید علی خامنه‌ای تاکنون داشته‌ایم،

*ایران زیرساخت‌های انقلاب در زمینه حجاب را دارد

وی تاسیس حکومت اسلامی، اشارات قرآنی در قانون اساسی، همچنین امکان پرداخت به مقوله حجاب در مجلات، روزنامه‌ها و تلویزیون‌ها همچنین در اختیار داشتن سالن‌ها برای برگزاری مراسم پیرامون حجاب را ظرفیت‌های این کشور برای انقلاب حجاب دانست و گفت: هیچ یک از اینها را در ترکیه ما نداریم.

یالچین با اظهار اینکه انقلاب حجاب را در ایران رقم خواهیم زد چون که نیروهای این کشور آماده هستند، گفت: همه باید در این زمینه متحد شویم.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی عزت و شرافت زن باحجاب را فقط به زنان ایران نشان نداده است، گفت: امروز ترکیه سایر کشورهای دنیا و سرزمین‌های اسلامی پوشش خود را مدیون انقلاب ایران هستند.

مدیر موسسه علوم قرآنی یاسین ترکیه «مد و پوشش‌های نامناسب» را همچون جانور دست‌آموز صهیونیسم دانست و بیان داشت: از فرانسه گرفته تا تهران برای ترویج آن حرکت می‌کنند و مراکز بزرگ مدلینگ و لباس در اختیار دشمنان شما است.

*لباس‌های مرسوم ایران مورد پسند حضرت ولی عصر(عج) نیست

یالچین با اظهار اینکه در سال‌های گذشته ما برای خرید لباس و مانتوهای مناسب و گشاد به تعداد انبوه و طرح‌های مناسب به ایران می‌‌آمدیم، بیان داشت: ولی الان در این جا مانتوهای شیشه‌ای و گیپور همچنین کوتاه و تنگ مد شده است، لباس‌هایی در اینجا مرسوم شده است که مورد رضایت حضرت ولی عصر(عج) نیست و ما نیاز خود را نمی‌توانیم تامین کنیم و از ترکیه لباس می‌آوریم.

وی ضمن ابراز تاسف از اینکه جذابیت حجاب را در ایران به تصویر نکشیده‌اند و لباس‌های مناسب تولید و عرضه نمی‌شود، خاطرنشان کرد: اسرائیل و آمریکا در چنین شدن وضعیت پوشش ملت ایران مقصر هستند.

این پژوهشگر علوم قرآنی ترکیه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب را نباید در این زمینه تنها و بدون راهکار تنها بگذارید، یادآوری کرد: شما ملت ایران نباید روح امام‌ خمینی را برنجانید و آقای خامنه‌ای را بدون چاره تنها بگذارید.

یالچین بر لزوم شکل گرفتن یک انقلاب به عظمت انقلاب اسلامی و در نظر گرفتن قوانین تنبیهی و مجازات برای این موضوع و رعایت حجاب تاکید کرد و بیان داشت: در صورت به کار بردن این روش می‌توان نتیجه گرفت.

این فعال حوزه‌های دینی و فرهنگی بر لزوم معرفی و تولید مدل‌های اسلامی با الهام از دوخت چادر تاکید کرد و گفت: در بازار، تلویزیون، رسانه‌ها و ... این نمونه‌ها را معرفی کنید.

وی با اظهار اینکه حجاب زیبایی و سرزندگی جوانان را حفظ می‌کند، ادامه داد: اما به دنبال بیرون رفتن از منزل و مواجهه شدن با رنگ و لعاب‌های مختلف دچار هوی و هوس می‌شوند، که تنها راه مهار آن تقویت ایمان است.

این پژوهشگر علوم قرآنی ترکیه با اشاره به اینکه در آخرالزمان هستیم، رشد معنوی در چنین روزهایی دشوار است، ولی والدین همچنین اجتماع می‌توانند تاثیرگذار باشند، گفت: اجتماع در تربیت فرد خیلی موثر است، که آنچه را در تهران دیده‌ایم، اینجا نمی‌خواهم مطرح کنم و خودتان بهتر از من می‌دانید.

*حجاب در همه ادیان وجود دارد

مدیرعامل موسسه علوم قرآنی یاسین ترکیه گفت: اگر در ایران اسلامی نیز نتوانیم مقابل صنعت مد و لباس امپریالیسم و صهیونیسم مقاومت کنیم، راه را اشتباه خواهیم رفت، چرا که پاکدامنی و فساد زن بر جمعیت تاثیر دارد.

وی به نقل خاطره‌ای در این زمینه پرداخت و گفت: هنگام سفر به تهران با خانمی همسفر شدم که آنچه را می‌دیدم نتوانستم باور کنم، خانم یک مانتو با آستین‌های گیپور پوشیده بود وقتی سوال کردم این چه وضعیتی است جواب داد اینها شیشه‌ای هستند و تازه مد شده‌اند، آن روز از درون سوختم و در دلم گفتم«امام خمینی آقا خوب شد که از این دنیا رفته‌اید و این روزها را نمی‌بینید»، اما خواهران رهبرتان می‌بیند و ناراحت می‌شود که امیدوارم خداوند صبر و چاره به ایشان عطا کند.

یالچین با اظهار اینکه حجاب را در بین پیروان ادیان دیگر دیده‌ام حتی چند تار موی خود را نشان نامحرم نمی‌دهند، یهودیان نیز چنین هستند، گفت: دو بار با یک هواپیمایی مملو از یهودی همسفر شده‌ام پیراهن‌های آستین‌بلند می‌پوشند، حتی تا جایی پیش رفته‌اند که موهایشان را قیچی کرده به همسران‌شان نشان نمی‌دهند و کلاه گیس قرمز سرشان می‌‌گذارند.

این پژوهشگر علوم قرآنی ترکیه با اظهار اینکه طرح‌ها و پوشش‌های مشابه چادر می‌توان طراحی و دوخت کرد، بیان داشت: باید شما خواهران در این زمینه تبلیغ، تبیین و آگاه‌سازی کنید تا زنان‌ این جامعه لباس‌های لعنتی را کنار بگذارند.

کلام آخر ....

باید برای کیفیت بخشیدن به فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی در زمینه حجاب و عفاف قدم برداشت تا اینکه از اثرگذاری مورد انتظار در جامعه برخوردار باشند.

سازمان‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد به واسطه دعوت از اندیشمندان و متفکران در این زمینه برای ایفای نقش می‌توانند قدم بردارند تا اینکه برای روشنگری در بین جامعه جوان گام برداشته شود.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking