۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۶

اخبار کوتاه انتظامی استان کرمانشاه

باج‌افزاری جدید در قالب بروزرسانی ویندوز در کرمانشاه/ تخلفات حادثه‌ساز، دردسرساز می‌شوند

باج‌افزاری جدید در قالب بروزرسانی ویندوز در کرمانشاه/ تخلفات حادثه‌ساز، دردسرساز می‌شوند
باج‌افزاری جدید در قالب بروزرسانی ویندوز و کشف 9 مورد سرقت داخل خودرو در اسلام‌آباد غرب از مهمترین اخبار انتظامی استان کرمانشاه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه اظهار داشت: به تازگی یک باج افزار یا Ransomware با عنوان Fantom کشف شده است که خود را در قالب یک بروزرسانی ضروری برای سیستم عامل ویندوز به کاربران تحمیل می‌کند.

سرهنگ علی کریمی عنوان کرد: باج افزارها رایانه کاربر را قفل می‌کند و تا زمانی که کاربر هزینه درخواست شده توسط هکر را پرداخت نکند، اجازه دسترسی به سیستم‌ عامل را ندارد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه نمی‌توان اطلاعات را بدون کمک شخصی که این باج‌ افزار توسعه داده و کدگشایی کرد افزود:  هرچند ممکن است کاربران حرفه‌‌ای بتوانند اینگونه خطرات را در زمان استفاده از رایانه‌ خود تشخیص دهند اما کاربران آماتور به راحتی در دام باج‌ افزار‌ها می‌افتند.

کریمی گفت: این باج‌افزار با باز شدن یک پنجره‌ پاپ آپ که خبر از وجود یک بروزرسانی ضروری برای ویندوز می‌دهد، سعی می‌کند تا نظر کاربران را جلب کند و پس از تایید کاربر یک فایل اجرایی با نام WindowsUpdate.exe را اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پس از اجرای این فایل، پنجره‌ای که کاملا شبیه به بروزرسانی ویندوز است باز شده و عملیات را در پشت صحنه انجام می‌دهد، افزود: حتی یک پیغام مبنی بر اینکه نباید رایانه را خاموش کرد، برای کاربر نمایش می‌دهد و کاربر می‌تواند پنجره را ببندد، اما چیزی که در پشت صحنه اتفاق می‌افتد، کد شدن تمام اطلاعاتی است که در حافظه‌ رایانه‌ کاربر ذخیره شده است.

کریمی عنوان کرد: شهروندان لازم است به خاطر داشته باشند نباید هر برنامه‌ای را نصب کنند و اگر قصد بروزرسانی برنامه‌ای را دارند حتماً به سایت شرکت سازنده آن مراجعه کنند و به تبلیغ‌های موجود به هیچ وجه اهمیت نداده و فایل‌هایی که از طریق ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌شود را دانلود و نصب نکنند.

وی افزود: در نهایت پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  Cyberpolice.irبخش فوریت های سایبری یا شماره تلفن هفت رقمی 2182397 گزارش کنند و هشدار‌های پلیس را جدی بگیرید.

تخلفات حادثه ساز، دردسر ساز می‌شوند

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: در صورت ارتکاب تخلف حادثه‌ساز و بروز تصادف، بیمه بخشی از خسارت تودیع شده به زیان دیده را از مقصر تصادف اخذ می‌کند.

سرهنگ محمد مرادی عنوان کرد: رانندگان در چهارچوب قوانین و مقررات رانندگی کنند و از ارتکاب هرگونه تخلفی که زمینه بروز حوادث را فراهم آورد به ویژه تخلفات حادثه ساز پرهیز نمایند زیرا در صورت داشتن بیمه نامه و وقوع حادثه ناشی از تخلفات حادثه ساز شرکت‌های بیمه برابر قانون به جهت دریافت بخشی از خسارت ها به مسبب حادثه مراجعه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: جدول تخلفات حادثه ساز موضوع ماده 7 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی نیز شامل هر گونه حرکت نمایشی مانند دور زدن درجا و یا حرکت موتور سیکلت بر روی یک چرخ، تجاوز از سرعت مجاز، سبقت غیر مجاز در راه‌های دو طرفه، عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی، حرکت به طور مارپیچ، حرکت با دنده عقب در آزاد راه‌ها و بزرگ راه‌ها، رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روان‌گردان و یا افیونی و تجاوز از سرعت مجاز است.

مرادی عبور از محل ممنوع، تجاوز به چپ از محور راه، عبور وسایل نقلیه از پیاده رو، عدم رعایت حق تقدم، دور زدن در محل ممنوع، استفاده از تلفن همراه یا وسایل ارتباطی مشابه در حین رانندگی در سرعت بالای 60 کیلومتر بر ساعت، نقص فنی مؤثر یا نقص در سامانه روشنایی در شب، عدم رعایت مقررات ایمنی حمل و نقل جاده ای مواد خطرناک، رانندگی با وسایل نقلیه عمومی بیش از زمان مجاز، عدم رعایت شرایط مندرج در گواهینامه از قبیل استفاده از عینک، سمعک یا تجهیزات خاص، عدم توجه به فرمان ایست یا پرچم مراقبان عبور و مرور محصلین مدرسه و عدم رعایت مقررات حمل بار از دیگر موارد تخلفات حادثه ساز است. 

وی گفت: کارشناسان تصادفات در صورت احراز تقصیر مرتکب به تخلفات حادثه ساز یاد شده، موارد را در علت تامه تصادف قید می‌:ند و این امر ملاک عمل بیمه در بازیافت خسارات طبق روندی است که اعلام شد، بنابراین لازم است که رانندگان دقت کنند در زمان رانندگی با رعایت قوانین و مقررات نظم و امنیت را برای خود و سایر کاربران ترافیک به ارمغان آورند.

کشف 9 مورد سرقت داخل خودرو در اسلام‌آباد غرب

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام‌آباد غرب از کشف 9 فقره سرقت داخل خودرو توسط کلانتری 12 مرصاد این شهرستان با دستگیری یک نفر متهم در این رابطه خبر داد.

سرهنگ بهروز سرتیپ‌نیا گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت محتویات داخل خودرو در شهر اسلام‌آباد غرب، بررسی موضوع در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران کلانتری 12 مرصاد شهرستان با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی، موفق به شناسایی و دستگیری یک نفر متهم در این رابطه شدند.

سرتیپ‌نیا عنوان کرد: متهم در بازجویی‌های فنی پلیس به 9 فقره سرقت محتویات داخل خودرو در یکی از محلات شهرستان اسلام‌آباد غرب اقرار کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام‌آباد غرب با اشاره به بازسازی صحنه جرم، از شناسایی 9 مالباخته در این رابطه خبر داد و گفت: متهم این پرونده با صدور قرار مناسب، جهت تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت.

انتهای پیام /

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking