۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷

دستگیری سه شکارچی متخلف در چالوس

دستگیری سه شکارچی متخلف در چالوس
نوشهر - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های چالوس و کلاردشت از دستگیری سه شکارچی غیرمجاز در منطقه جنگلی مرزن آباد چالوس خبرداد.

ابوالقاسم محمدپور روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : ماموران محیط زیست حوالی ساعت 23 شب گذشته این افراد را هنگام حمل لاشه کل و بز با اسب دستگیر کردند.
وی افزود : از این شکارچیان بومی علاوه بر لاشه کل و بز ، یک قبضه اسلحه بدون جواز کشف و ضبط شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست چالوس و کلاردشت گفت : شکارچیان متخلف پس از دستگیری و تشکیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند.
محمدپور همچنین از کشف مقدار چهار کیلوگرم گوشت کل و بز در منزل یک شکارچی متخلف در بخش مرزن آباد چالوس در روز شنبه /امروز / خبر داد.
وی گفت : براساس گزارش های مردمی مبنی بر شکار غیرقانونی توسط یک شکارچی، ماموران حفاظت محیط زیست با دریافت مجوز قضایی مختلف را در منزلش دستگیر کردند.
محمدپور افزود : از منزل این شکارچی که هفته پیش اقدام به شکار یک راس بز کوهی در ارتفاعات جنگلی حفاظت شده منطقه انگوران کندوان کرده بود ، مقدار چهار کیلوگرم گوشت و نیز یک قبضه اسلحه غیرمجاز کشف و ضبط شد.
قرقاول، مرال، کل و بز، خرس قهوه ای، پلنگ و شوکا از گونه های حیات وحشی هستند که در محدوده حدود 55 هزار هکتاری مناطق حفاظت شده البرز مرکزی که زیر پوشش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های کلاردشت و چالوس قرار دارد ، زیست می کنند.
7078 /1602/1654

کلیدواژه ها :دستگیری کلاردشت
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking