۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۷

مقامات ونزوئلا سه خبرنگار شبکه الجزیره را دستگیر کردند

مقامات ونزوئلا امروز (سه‌شنبه) سه تن از خبرنگاران شبکه خبری الجزیره را که قصد داشتند راهپیمایی مخالفان دولت این کشور را پوشش دهند بازداشت کرده و از قصد خود برای اخراج آنها از این کشور خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه ملی خبرنگاران ونزوئلا که نهاد ناظر بر فعالیت خبرنگاران در این کشور است اعلام کرد، دولت ونزوئلا قصد دارد گروهی از خبرنگاران شبکه الجزیره را که به دنبال پوشش خبری راهپیمایی مخالفان علیه نیکولاس مادورو، رئیس جمهور این کشور بودند اخراج کند.

مخالفان دولت ونزوئلا فراخوان یک راهپیمایی را برای امروز (سه‌شنبه) در شهر کاراکاس پایتخت این کشور به منظور طرح مطالبه همه‌پرسی برکناری مادورو از ریاست جمهوری داده‌اند.

اتحادیه ملی خبرنگاران ونزوئلا در صفحه توییتر خود اعلام کرد، مقامات این کشور سه خبرنگار شبکه قطری الجزیره را هنگامی که آنها روز دوشنبه به فرودگاه بین المللی "مایکوئتیا" در نزدیکی شهر کاراکاس وارد شدند بازداشت کرده و تجهیزات آنها را نیز توقیف کردند.

این گروه شامل ترزا بو، یک خبرنگار به همراه لگمی چاوز، یک تولید کننده و یک فیلمبردار که مقامات ونزوئلا نامش را فاش نکردند بوده‌اند. رسانه‌های ونزوئلا از این فیلمبردار با نام ماریانو روسندی نام برده‌اند.

این خبرنگاران از آرژانتین به ونزوئلا آمده بودند اما بر اساس اعلام مقامات ونزوئلا قرار است به کلمبیا مسترد شوند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking