۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰

نجات جان شش هزار و پانصد پناهجو از آبهای سواحل ایتالیا در یک روز

نجات جان شش هزار و پانصد پناهجو از آبهای سواحل ایتالیا در یک روز
رم - ایرنا - خبرگزاری رویترز امروز (9 شهریور) خبر داد که گارد ساحلی ایتالیا حدود 6 هزار و پانصد مهاجر را که در خطر غرق شدن در آب های لیبی بودند، در 40 عملیات جداگانه نجات داد.

به نوشته رویترز، بسیاری از این مهاجران آفریقایی تبار بودند و قصد داشتند سوار بر ده ها قایق عمدتاً بادی خود را به ایتالیا برسانند. قایق های بادی در آب های آزاد بسیار خطرناک و غیر قابل اعتماد هستند.
جدیدترین آمار سازمان جهانی مهاجرت که جمعه گذشته منتشر شد نشان می دهد که از ابتدای سال 2016 تا کنون حدود 105 هزار مهاجر که مبدأ بسیاری از آنان کشور لیبی بود خود را به سواحل ایتالیا رساندند. در همین مدت 2 هزار و 726 زن و مرد و کودک نیز پیش از رسیدن به مقصد غرق شدند.
گارد ساحلی ایتالیا گزارش کرد که در عملیات نجات دوشنبه، تنها در تنگه سیسیلی یک هزار و صد مهاجر را از قایق هایشان نجات داد. پیش بینی شده بود که به دلیل شرایط مساعد جوی مهاجران بیشتری سعی کنند با قایق به ایتالیا عزیمت کنند.
ایتالیا سه سال است که در خط مقدم بحران مهاجرت اروپا قرار دارد و تاکنون بیش از 400 هزار نفر از شمال آفریقا توانسته اند خود را به سلامت خود را به آن کشور برسانند تا از فقر و خشونت نجات یابند.
اروپام**3092**1599

کلیدواژه ها :عملیات پناهجو
منبع : ایرنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking