۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷

ترکمنستان رژه نظامی برگزار می‌کند

ترکمنستان رژه نظامی برگزار می‌کند
دبیر شورای امنیت ملی ترکمنستان از برگزاری رژه نظامی به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد استقلال و «روز ملی ترکمنستان» در میدان مرکزی عشق‌آباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق آباد به نقل از تلویزیون ملی ترکمنستان، دبیر شورای امنیت ملی ترکمنستان از برگزاری رژه نظامی به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد استقلال و «روز ملی ترکمنستان» در میدان مرکزی عشق‌آباد خبر داد.

«یایلیم بردی‏ اف» وزیر دفاع و دبیر شورای امنیت ملی تصریح کرد: اقدامات و تدارکات لازم جهت برگزاری گسترده رژه نظامی کلیه یگان‌های نیروهای مسلح در دست اجرا است.

این مقام عالی رتبه امنیتی نظامی ترکمنستان افزود: رژه نظامی در تاریخ 27 ماه اکتبر (آبان ماه) سال جاری میلادی(2016) در میدان مرکزی عشق آباد برگزار می‌شود.

برگزاری رژه نظامی ترکمنستان در 2 ماه آینده در حالی است که در اواخر مرداد سال جاری نیز رزمایش گسترده نظامی–تاکتیکی ترکمنستان تحت عنوان «خزر- 2016» در دریای خزر با حضور وزیر دفاع و اعضای ارشد شورای امنیت ملی این کشور برگزار شد و این کشور حوزه دریای خزر توان دفاع و نظامی خود را به نمایش گذاشت.

رزمایش گسترده نظامی–تاکتیکی ترکمنستان تخت عنوان «خزر- 2016»  در آب‌ها و ساحل ترکمنی دریای خزر با حضور وزیر دفاع و اعضای ارشد شورای امنیت ملی این کشور برگزار شد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :ملی استقلال عشق
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking