۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴

خبرنگار فارس از یمن گزارش می‌دهد

استفاده مداوم عربستان از بمب‌های آتش‌زا؛ تلفات سنگین مزدوران سعودی در تعز

استفاده مداوم عربستان از بمب‌های آتش‌زا؛ تلفات سنگین مزدوران سعودی در تعز
رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با دفع حملات مزدوران سعودی در استان‌های مأرب، تعز و الجوف تلفات سنگینی به صفوف آنها وارد کردند.

«علی الحوثی»، فرمانده نظامی کمیته‌های انقلابی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا از هلاکت بیش از بیست تن از مزدوران سعودی در کمین کمیته‌های انقلابی در استان مأرب خبر داد.

وی افزود: ارتش یمن نیز در حمله دیگری به محل تجمع تروریست‌ها شش تن از آنها به هلاکت رساند و هواپیماهای سعودی نیز همچنان مواضع ارتش و کمیته‌های انقلابی را هدف گرفته و شماری از نیروها را به شهادت رساندند.

الحوثی گفت: در نبردهای جاری در مأرب در شرق صنعا شبه نظامیان تروریست سه موضع نظامی خود را از دست دادند و در پی این فتوحات نیروهای یمنی کنترل امنیت غرب استان مأرب را کاملا در دست گرفتند.

ادامه بمباران صنعا

از سوی دیگر در حملات هوایی به صنعا 2 غیرنظامی شهید و 12 تن دیگر زخمی شدند.

یک منبع امنیتی گفت: هواپیماهای دشمن سعودی 4 بار مناطق کاخ ریاست جمهوری و جبل النهدین را بمباران کردند.

افزایش تلفات مزدوران سعودی در شمال شرق یمن

در همین حال آمار تلفات مزدوران سعودی در استان «الجوف» با ادامه تلاش آنها برای پیشروی بالا رفته است.

دست‌کم هجده تروریست در شرق شهر مصلوب در استان الجوف در شمال شرق یمن کشته یا زخمی شدند.

یک منبع آگاه از تحولات میدانی در این استان گفت: یگان‌های ارتش و کمیته‌های مردمی تلاش مزدوران سعودی برای پیشروی در وادی وقز و ملاح در شرق مصلوب را ناکام گذاشتند که با کشته و زخمی شدن 18 تروریست و شهادت 4 نیروی ارتش و کمیته‌های مردمی و زخمی شدن هفت تن دیگر همراه بود.

مزدوران سعودی همچنین بیش از بیست گلوله خمپاره به سوی شهر تاریخی بیضاء و منطقه شقبان شلیک کردند.

هواپیماهای سعودی نیز پس از 4بار بمباران وقز در مصلوب و صبرین در خب و الشعف به طور گسترده در آسمان مناطق استان الجوف به پرواز درآمدند.

مزدوران سعودی پانزده تن از عناصر خود را در جریان تلاش برای نفوذ به وادی وقز از دست دادند با وجود اینکه هواپیماهای سعودی با پشتیبانی از مزدوران خود جبهه های منطقه وقز در شرق مصلوب را بمباران می‌کردند.

تلفات جانی و تجهیزاتی مزدوران سعودی در تعز

نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی رزمندگان کمیته‌های مردمی مزدوران سعودی را در وازعیه استان تعز هدف گرفتند.

یک منبع محلی گفت: در حمله توپخانه‌ای رزمندگان یمنی به محل تجمع مزدوران سعودی در اطراف وازعیه شماری از این تروریست‌ها کشته و خودروهای زرهی آنها منهدم شد.

در عین حال تبادل آتش توپخانه‌ای بین 2 طرف در مناطق الظریفه و الاحیوق تعز ادامه داشت.

صلیب سرخ: استفاده مداوم عربستان از بمب‌های آتش‌زا در تعز

در عین حال نمایندگی صلیب سرخ مستقر در استان تعز ائتلاف سعودی را به استفاده مداوم از بمب‌های آتش‌زا در این استان متهم کرد و از سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی ذیربط خواست در این خصوص تحقیق کنند.

«عبدالمطلب الشمری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در یمن اظهار داشت: نمایندگی صلیب سرخ در تعز شواهدی را جمع آوری کرده که ثابت می‌کند مناطقی در استان تعز که شاهد درگیری بین نیروهای یمنی و شبه نظامیان تروریست است با بمب های آتش‌زای هواپیماهای سعودی هدف گرفته شده است.

وی افزود: ائتلاف سعودی موشک‌ها و بمب‌های آتش‌زا و خوشه‌ای بر سر مردم بی پناه یمن فروریخته تا با نقض حقوق بین المللی بشردوستانه یک جنایتکار تمام عیار جنگی محسوب شود.

منبع : فارس

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking