۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱

کره جنوبی مکان دیگری را برای استقرار سامانه دفاع موشکی "تاد" در نظر می‌گیرد

کره جنوبی مکان دیگری را برای استقرار سامانه دفاع موشکی
وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که سئول امکان استقرار سامانه دفاع موشکی "تاد" در یک منطقه دیگر را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت دفاع کره جنوبی امروز دوشنبه اعلام کرد که امکان استقرار سامانه دفاع موشکی تاد آمریکا در یک منطقه دیگر را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

پیش از این فرماندار منطقه سئونگ جو از وزارت دفاع کره جنوبی خواسته بود تا مکان دیگری را برای استقرار سامانه دفاع موشکی تاد در نظر بگیرد.

وزارت دفاع کره جنوبی افزود: سئول هر چه سریعتر یک مکان دیگر را برای استقرار سامانه دفاع موشکی مد نظر قرار خواهد داد.ساکنان منطقه سئونگ جو طی هفته های اخیر نسبت به استقرار سامانه دفاع موشکی در این منطقه، اعتراض کرده اند.

پیش از این ساکنان شهر سئونگ جو که اکثرا کشاورز هستند، در اعتراض به استقرار سامانه دفاع موشکی تاد شعارهایی را سر دادند و 908 نفر از آنها نیز سرهای خود را تراشیدند.

در حالی که واشنگتن و سئول اعلام کرده اند که هدف اصلی از استقرار این سامانه دفاع موشکی، مقابله با تهدیدات کره شمالی است این تصمیم با مخالفت شدید روسیه و چین روبرو شده است.

یکی از ساکنان این شهر گفت: این قوی ترین روش برای نشان دادن اعتراض است. ما نمی توانیم اعتراض قدرتمندتری نشان دهیم.وزارت دفاع کره جنوبی قول داده است تا تاثیرات ناشی از استقرار سامانه دفاع موشکی تاد بر ساکنان و محیط زیست را کاهش دهد.

رئیس جمهئر کره جنوبی نیز از توسعه سامانه دفاع موشکی "تاد" آمریکا در کشورش دفاع کرد و گفته است: استقرار این سامانه دفاع موشکی برای مقابله با تهدیدات کره شمالی خواهد بود. ما می خواهیم کره شمالی یک عضو عادی جامعه بین المللی باشد و به همه حقوق جهانی بشر احترام بگذارد و به تعهدات بین المللی خود پایبند باشد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking