۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵

شورای امنیت ملی کره جنوبی نشست اضطراری برگزار کرد

شورای امنیت ملی کره جنوبی نشست اضطراری برگزار کرد
پکن - ایرنا - در پی بالا گرفتن تنش ها میان دو کره پس از شروع رزمایش سالانه «اولچی فریدام» میان کره جنوبی و آمریکا از امروز دوشنبه، شورای امنیت ملی کره جنوبی ساعتی پیش نشستی اضطراری برگزار کرد.

به گزارش ایرنا، ریاست این نشست را که در آن به موضوع رزمایش مذکور و تهدیدهای کره شمالی پرداخته می شود، «پارک گئون هی» رئیس جمهوری این کشور بر عهده دارد.
نشست از امروز صبح به وقت محلی آغاز شد و شماری از مسئولان رده بالای دولت و ارتش در آن حضور یافته اند.
رزمایش «اولچی فریدام» آمریکا و کره جنوبی موسوم به «یو اف جی» با حضور 480 هزار نیرو از بخش های دولتی، نظامی و آموزشی دو کشور از امروز آغاز شده است.
بخشی از این رزمایش را آموزش و پرورش کره جنوبی بر عهده دارد و در جریان آن راهکارهای مقابله با حملات سایبری کره شمالی مرور می شود.
از سوی دیگر در جریان نشست امنیت ملی از تهدیدهای فزاینده کره شمالی به دنبال برگزاری این رزمایش که دو هفته به طول می انجامد، ابراز نگرانی شده است.
رئیس جمهوری کره جنوبی در این نشست گفت که باید اطمینان حاصل کرد، امنیت شهروندان و امنیت ملی مورد حراست دقیق قرار گرفته است.
وی این مطلب را پس از آن اعلام کرد که ارتش کره شمالی در بیانیه ای تاکید کرد چنانچه در جریان این رزمایش به هر یک از بخش های سرزمینی این کشور اعم از خاک، هوا و دریا تجاوز شود با نیروی تسلیحاتی اتمی به آن پاسخ خواهد داد.
همچنین اعلام شده که در جریان اجلاس امنیت ملی کره جنوبی، «پارک گئون هی» بار دیگر بر ضرورت استقرار سامانه موشکی آمریکایی تاد برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی تاکید کرده است.
از دیگر محورهای مورد بررسی در این نشست مربوط به پناهنده شدن «تائه یونگ هو» مرد شماره دو سفارت کره شمالی در انگلیس است که در خصوص آن نیز بحث و تبادل نظر شد.
آساق**231**1597

منبع : ایرنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking