۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۰

استاندار مرکزی:

10 طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌ مرکزی عملیاتی می‌شود

10 طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌ مرکزی عملیاتی می‌شود
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه 10 طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌مرکزی عملیاتی می‌شود گفت: یکی از این 10 طرح پروژه پالایشگاه پلاسمای خون زرندیه است که در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمود زمانی قمی پیش‌ از ظهر امروز در نشست شورای اداری استان مرکزی که با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اراک برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی یکی از استان‌های اصیل با فرهنگ و تمدنی غنی است که مفاخر بسیاری را در طول تاریخ و دوران معاصر در خود پرورانده است.

وی افزود: استان مرکزی ظرفیت‌های بسیاری در حوزه صنعت و اقتصاد دارد که از جمله این ظرفیت‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که این استان چهارمین استان صنعتی است که روزانه 16 میلیون لیتر بنزین مورد نیاز کشور را تولید می‌کند و در واقع می‌توان گفت که تاثیر اقتصاد استان مرکزی در اقتصاد کلان کشور بالا و قابل توجه است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی از جمله استان‌های صنعتی کشور است صنعت آن در سال‌های اخیر با مشکلات و معضلات فراوانی مواجه شده به طوری که از سال 85 تا 92 به سبب مشکلات بسیار بیش از 700 واحد صنعتی این استان که با سرمایه‌گذاری 3400 میلیارد تومان برای 14 هزار نفر ایجاد اشتغال کرده بود به تعطیلی کشیده شد.

زمانی قمی خاطرنشان کرد: یکی از اموری که ما بر آن تمرکز کرده و آن را در دستور کار خود قرار داده‌ایم راه‌اندازی مجدد واحدهای تعطیل است که تاکنون بخشی از آنها شروع به‌کار کرده‌اند و علاوه‌ بر این رسیدگی به واحدهای بزرگ صنعتی استان مرکزی نیز در دستور کار ما قرار دارد.

وی بیان داشت: یکی از عملکردهای مثبتی در استان مرکزی در سه سال گذشته و در زمان دولت یازدهم بهره‌برداری از 744 واحد صنعتی با سه هزار و 180 میلیارد تومان اعتبار و اشتغال‌زایی برای حدود 9 هزار نفر در استان است.

اجرای 10 طرح با جذب سرمای‌گذار خارجی در استان مرکزی

استاندار مرکزی بیان داشت: باتوجه به موقعیت و ظرفیت خوبی که استان مرکزی در حوزه صنعت و اقتصاد دارد، جذب سرمایه‌گذاری جدید در استان امری بسیار مهم برای ما تلقی می‌شود.

زمانی قمی ادامه داد: در حال حاضر ما در استان مرکزی در راستای جذب سرمایه‌گذار خارجی به استان، مذاکراتی را آغاز کرده‌ایم که با تلاش‌های انجام شده، اجرای 10 طرح صنعتی بزرگ با سرمایه‌گذاری خارجی در استان نهایی شده است.

وی عنوان کرد: اجرای طرح کارخانه ذوب سیلیس در دلیجان با مشارکت سرمایه‌گذار آلمانی، اجرای طرح پالایشگاه پلاسمان خون در زرندیه با مشارکت شرکت کره‌ای و همچنین اجرای نیروگاه سیکل ترکیبی در ساوه از جمله طرح‌هایی است که با جذب سرمایه‌گذار خارجی عملیاتی می‌شوند.

پروژه پالایشگاه پلاسمای خون زرندیه کلنگ‌زنی می‌شود

استاندار مرکزی با اشاره به طرح پروژه پلاسمای خون زرندیه گفت: با برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد که پروژه پلاسمای خون زرندیه به عنوان نخستین پالایشگاه پلاسمای خون ایران در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی کلنگ‌زنی شود که افتتاح این پروژه سبب جلوگیری از خروج سالانه 250 میلیون دلار ارز از کشور می‌شود و این امر تحول بزرگی در این زمینه محسوب می‌شود.

زمانی قمی افزود: استان مرکزی در حوزه تولید محصولات کشاورزی و باغی نیز نقش ویژه‌ای را در کشور دارد به طوری که می‌توان گفت سالانه 200 هزار تن گندم از استان مرکزی به استان‌های دیگر کشور صادر می‌شود.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking