۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷

اقدامات بشردوستانه بسکتبالی‌ها چشم دنیا را گرفت

اقدامات بشردوستانه بسکتبالی‌ها چشم دنیا را گرفت
سایت فدراسیون جهانی بسکتبال در مطلبی به از خدمات بشردوستانه فدراسیون بسکتبال تمجید کرد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، فعالیت‌های اجتماعی و انسان دوستانه خانواده بسکتبال از سال گذشته تا کنون که باعث شد مردم کشورمان بحران‌های سختی از جمله سیل، زلزله و ویروس کرونا را پشت سر بگذارند ادامه داشته است. این فعالیت‌های انسانی نه تنها در داخل کشور بلکه در سطح دنیا چنان تاثیری داشته است که فدراسیون جهانی بسکتبال فیبا در خروجی سایت خود برای اولین بار گزارش جامعی از اقدامات خیرانه بسکتبالی‌ها ارائه کرده است که نشان دهنده ارزش بالای این هم دلی وهمکاری‌ها در ورزش است.

فدراسیون بسکتبال ایران از اقشار مختلف اجتماعی حمایت می‌کند

در ابتدای این گزارش نگارنده با اشاره به حمایت فدراسیون بسکتبال از تمامی اقشار تحت فشار‌های متفاوت اجتماعی می‌نویسد: در دوره‌ای که به علت شرایط COVID-۱۹ هر یک از افراد و جوامع به گونه‌ای در حال تجربه کردن نوعی بحران هستند، به همان اندازه مهم است که افراد جامعه بتوانند در درون خود همچنان متحد بمانند و به یکدیگر کمک کنند. فدراسیون بسکتبال ایران فدراسیون بسکتبال ایران همواره از نظر اجتماعی فعال بوده و در جریان این وضعیت COVID-۱۹ نیز به این فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد. فدراسیون بسکتبال ایران همواره در تلاش بوده است تا با کمک گرفتن از تمامی اعضای خانواده بسکتبال و مشارکت دادن همه در کمک‌رسانی، از اقشار مختلف جامعه که هر یک به نوعی تحت فشار‌های متفاوت اجتماعی هستند، از افراد بی سرپناه گرفته تا کادر پزشکی، حمایت کند.

هر شب ۳۰۰ وعده غذا سهم بی سرپناهان

در ادامه مطلب، نویسنده به معرفی گروه خیرین و پیشکسوتان بسکتبال می‌پردازد که یکی از متولیان اصلی این امور خیریه هستند و در این شب‌ها دست بی سرپناهان را خالی نگذاشته‌اند:

گروه “خیرین و پیشکسوتان بسکتبال”، که در دل جامعه بسکتبال تشکیل شده، این روز‌ها شدیدا در بدنه فدراسیون بسکتبال مشغول فعالیت است، فعالیت‌هایی با محوریت تهیه غذا‌های بهداشتی و خانگی برای افراد بی سرپناه. علی شکوری، رئیس کمیته پیشکسوتان و عضو هیئت مدیره فدراسیون بسکتبال ایران گفت: افراد بی سرپناه به طور معمول از رستوران‌ها یا به واسطه برخی نیکوکار‌ها گا‌ها از رستوران‌ها کمک یا غذا دریافت می‌کنند، ولی شرایط فعلی و تعطیلی رستوران‌ها، امکان تهیه غذا را برای این افراد دشوار کرده است؛ بنابراین، فدراسیون بسکتبال ایران از تاریخ ۳۰ مارس به طور داوطلبانه ۱۰۰ تا ۳۰۰ وعده غذایی میان افراد بی سرپناه و نیازمندان توزیع کرده است. شکوری اظهار داشته که این فعالیت تا زمانی که امکان داشته باشد، بدون متوقف شدن ادامه خواهد داشت.

متعهد و مشتاق مانند فدراسیون بسکتبال ایران

علاوه بر کمک‌رسانی به نیازمندان، فدراسیون بسکتبال ایران همچنین از طریق کارگروه‌های آنلاین، کارگاه‌های آموزشی، کلینیک‌ها و وبینار‌ها به طور فعال با اعضای مختلف جامعه بسکتبال در ارتباط بوده است. از جمله فعالیت‌های متنوع و متعدد رسانه‌های اجتماعی فدراسیون بسکتبال ایران، می‌توان “پویش خانه بمان”، ویدیو‌های تمرینات کنترل توپ و دریبلینگ از بازیکنان، راه‌اندازی مسابقات آنلاین، مصاحبه‌ها و دوره‌های آموزشی را عنوان کرد. این برنامه‌ها همچنین گفت‌وگو‌های زنده ویدئویی از داوران و آمارگیران لیگ مانند آتنا طاهری و سینا طالبیان را نیز شامل شده است که به عنوان پزشک یا کادر درمان در خط مقدم مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند و اطلاعات مفید و لازم را درباره گذران این وضعیت دشوار ارائه دادند.

سایر اعضای خانواده بسکتبال نیز در این زمان‌ها هرکدام به نوبه خود دست کمک داوطلبانه خود را به سمت جامعه دراز کرده اند. فدراسیون بسکتبال ایران همواره بازیکنان و سایر اعضای جامعه بسکتبال را به فعالیت اجتماعی تشویق کرده است و آنها نیز همواره به این فراخوان ها، پاسخ مثبت داده است.

حامد سهراب‌نژاد، عضو سرشناس تیم ملی بسکتبال آقایان ایران، به طور داوطلبانه دو کانتینر تجهیزات پزشکی مانند گان، ماسک، دستکش و حتی صندلی‌های چرخدار برای به بیمارستان توحید سنندج در استان کردستان جمع‌آوری و ارسال نموده است.

محمدرضا صالحیان، داور بین‌المللی FIBA که صاحب یک کافی شاپ است، با بسته شدن کافی شاپ‌ها به دلیل شیوع بیماری، شروع به ارائه قهوه و کلوچه رایگان به کادر پزشکی بیمارستان‌ها کرد.

فدراسیون بسکتبال ایران همواره در پاسخگویی به بحران‌ها در داخل کشور مانند سیل در سیستان و بلوچستان و زمین لرزه در کرمانشاه متعهد و مشتاق بوده و ایفای نقش کرده است.

بیشتر بخوانید: برگزاری جلسه آنلاین کمیسیون پزشکی فیبا با حضور طباطبایی
کلیدواژه ها :ایران جهان
منبع : میزان

پربازدیدترین امروز

    website tracking