۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷

جامعه جهانی علیه اشغالگری «صهیونیست ها» بسیج شود

جامعه جهانی علیه اشغالگری «صهیونیست ها» بسیج شود
استاد دانشکده روابط بین الملل پنجاب پاکستان با تاکید بر همبستگی و بسیج جامعه جهانی علیه اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی در فلسطین، گفت: فلسطین تنها یک موضوع مذهبی و یا محدود به اسلام نیست بلکه مربوط به حقوق بشر و چالش مشترک بشریت است.

خبرگزاری میزان- دکتر «رشید احمد خان» رئیس دانشکده سیاست و روابط بین الملل در دانشگاه ایالت پنجاب گفت: زمان آن رسیده است که اشغال غیرقانونی سرزمین‌های فلسطینی به پایان برسد زیرا این یک چالش برای حقوق بشر و جامعه بشری است که باید در سریعترین زمان حل شود.

به اعتقاد این استاد پاکستانی، طرح به اصطلاح معامله قرن توطئه‌ای برای چپاول هرچه بیشتر حقوق فلسطینی‌ها و تلاشی برای قانونی و مشروعیت دادن به الحاق غیرقانونی اراضی فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی است.

وی اظهار داشت: آزادسازی قدس، بازگشت آوارگان فلسطینی، شهرک‌سازی غیرقانونی یهودیان و نقض حقوق فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی در هر نقطه از سرزمین‌های اشغالی، چهار جنبه اصلی مسئله فلسطین است که باید گام‌های عملی جامعه بین الملل به ویژه ملت‌های اسلامی در این خصوص برداشته شود.

رشید احمد خان تاکید کرد: آرمان‌های ملت فلسطین نباید آسیب ببیند و باید برای نجات آنان و آزادی بیت المقدس برخی اقدامات وارد مرحله عمل شود البته حرکت جهان اسلام و حامیان ملت مظلوم فلسطین باید محاسبه شده باشد و نباید اجازه بدهیم تا جامعه بین الملل نسبت به حل این موضوع ناامید شود.

بیشتر بخوانید: جهانیان برای حق تعیین سرنوشت فلسطینی‌ها به پا خیزند «قبله نخست» مسلمین را یاری کنیم جامعه جهانی گام‌های عملی برای دفاع از حقوق «مردم فلسطین» بردارد «روز جهانی قدس» فرصت اتحاد جهان اسلام برای دفاع از فلسطین است مقام حزبی پاکستان: حامیان روابط با صهیونیست‌ها دشمن منافع مسلمانان هستند اسرائیل، مهلک‌ترین ویروس پیش روی فلسطین است آماده باش ارتش رژیم صهیونیستی از بیم واکنش فلسطینی‌ها همزمان با فرارسیدن روز نکبت

این کارشناس امور بین الملل تاکید کرد: تصمیم نهایی درخصوص مسئله فلسطین فقط باید توسط ملت شجاع این کشور گرفته شود و باید جامعه بین الملل را در برابر تجاوز اسرائیلی‌ها و الحاق مناطق اشغالی فلسطین بسیج کنیم.

وی گفت: فلسطینی‌ها حق مشروع برای بازگشت به سرزمین خود را دارند و رژیم صهیونیستی قادر نخواهد بود در مقابل افکار عمومی جهان و ملت مظلوم فلسطین مقاومت کند.

/

منبع : میزان

پربازدیدترین امروز

    website tracking