۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۶

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

اقدامات در راستای ترویج و توسعه فرهنگ دینی در کردستان تقویت شود

اقدامات در راستای ترویج و توسعه فرهنگ دینی در کردستان تقویت شود
سنندج - فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خواستار ترویج و توسعه فرهنگ دینی در استان شد و افزود: همه ادارات و سازمانهای دولتی باید در این راستا اقدامات بهتری را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سیدصادق حسینی ظهر امروز در جلسه معاونت سازمان‌های نظامی و قضایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، اظهار کرد: ترویج امر به معروف و نهی از منکر یکی از نیازهای لازم و ضروری در جامعه به شمار می‌رود.

وی ضمن تأکید بر اینکه اجرایی کردن فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه عمومی و همگانی است، افزود: ترویج این فریضه دینی را نباید در قالب یک کار اداری و یا سازمانی نگاه کرد بلکه همه موظف هستیم در هر جایگاهی که قرار داریم در راستای ترویج این فریضه دینی تلاش و جدیت لازم را داشته باشیم.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان ضمن اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در جامعه به عنوان یکی از مسائل مهم، یادآور شد: موضوع حجاب و عفاف یک موضوع بسیار مهم اجتماعی است و با اصل تار و پود نظام اسلامی ما ارتباط دارد.

وی به ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده در کشور اشاره کرد و گفت: ماده ۱۶ قانون امر به معروف و نهی از منکر که در مجلس شورای اسلامی تصویب و ابلاغ شده، وظایفی را برای ستاد امر به معروف تعریف کرده است.

سردار حسینی بیان کرد: وظایفی که برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در قالب این قانون تعریف شده، مشخص و تحقق آن نیاز به یک همراهی و هماهنگی بین همه بخش‌ها و تاثیر گذاران جامعه است.

وی اظهار کرد: هم قانون و هم ظرفیت در راستای ترویج و نهادینه‌کردن هرچه بیشتر فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در کشور ما وجود دارد حال باید از این بستر برای تحقق اهداف انقلاب و اسلام، این فریضتین را ترویج و نهادینه کنیم.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خواستار تلاش و جدیت بیشتر ادارات و سازمان‌های دولتی برای ترویج فرهنگ دینی در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر اقدامات در این بخش قابل قبول نیست و به همین دلیل باید با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندیهای در اختیار شاهد اقدامات بهتری در سطح استان کردستان باشیم.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking