۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۵

یونکر: شهروندان در مرزهای آلمان- لوکزامبورگ قربانی استبداد برلین شدند

یونکر: شهروندان در مرزهای آلمان- لوکزامبورگ قربانی استبداد برلین شدند
رئیس سابق کمیسیون اروپایی انتقاد شدیدی به سیاست کنترل مرزی در اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا از جمله در مرزهای آلمان و لوکزامبورگ وارد کرده و شهروندان در این مناطق مرزی را قربانی استبداد برلین ارزیابی کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "یان کلود یونکر"، رئیس سابق کمیسیون اروپایی در گفتگو با "دویچه وله" آلمان انتقاد شدید به مدیریت بحران اتحادیه اروپا در بحران کرونا وارد کرده و گفت: بستن بدون هماهنگی مرزها بین آلمان و لوکزامبورگ یک اقدام پوچ بود. این یک شکل خوب از هنر دولتی نبود. مرزها بدون فکر کردن به شهروندانی که قربانی چنین استبدادی از طرف برلین می شوند بسته شده‌اند.

وی با اشاره به باز شدن اخیر مرزها گفت: اگر این موانع مرزی دوباره ایجاد شود اعتراضات در دو طرف مرزها بسیار پرخاشگرانه تر خواهد بود.

یونکر همچنین تاکید کرد که با توجه به محدودیت های کرونایی هشت هفته گذشته را مانند اکثر اروپایی ها در خانه گذرانده است. وی این را یک تجربه ناآشنا برای سیاستمداری دانست که همواره در اروپا سفر می کرده است.

وی با اشاره به همبستگی اروپایی در دوران بحران کرونا و معالجه برخی بیماران کرونایی فرانسوی در آلمان و لوکزامبورگ گفت: شاید دلیل آن این است که ما بعد از این بحران اروپایی های بهتری شده‌ایم.

یونکر در عین حال راه رسیدن به اروپای بهتر را طولانی دانسته و از طرح کمک مالی مشترک برای مقابله با عواقب بحران کرونا که اخیرا توسط مرکل و ماکرون ارائه شده است حمایت کرده و در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: اینکه اتحادیه اروپا بعد از بحران مالی و بحران یورو حالا با چالش بزرگ دیگری مواجه شده است او را نگران نمی کند. وی تاکید کرد که ما بر این بحران هم غلبه خواهیم کرد.

ادامه روند رو به کاهش ابتلا به کرونا در روسیهتأکید مرکل بر رویکرد چندجانبه‌گرایانه در دوران کرونایادداشت|آرمان قدس شریف و تغییر معادلات جهانی در پساکروناماه رمضان متفاوت برای مسلمانان پکن در سایه کرونا+تصاویرهشدار سازمان جهانی بهداشت درباره توصیه ترامپ: داروی مالاریا تأثیری بر کرونا ندارد

رئیس سابق کمیسیون اروپایی تاکید کرد که اتحادیه اروپا با ریاست اورزولا فون در لاین که نقش جانشینی وی در کمیسیون اوپایی را بر عهده گرفته است مطمئن از این بحران عبور خواهد کرد.

یونکر همچنین درباره وضعیت آفریقا در بحران کرونا بسیار ابراز نگرانی کرده و گفت: ما به عنوان اروپایی باید بدانیم که از سرنوشت و آینده آفریقا تاثیر می گیریم. ما باید سریعا تلاش های خود برای آفریقا را بیشتر کنیم.

کلیدواژه ها :آلمان بحران رئیس
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking