۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۵

پلاسمادرمانی در همدان آغاز شد

پلاسمادرمانی در همدان آغاز شد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: پلاسما درمانی برای دو بیمار مبتلا به کرونا در همدان شروع شده است.
- اخبار استانها -

دکتر جلیلی  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با بیان اینکه از روزهای گذشته پلاسمادرمانی برای بیماران مبتلا به کرونا در استان آغاز شد‌، اظهار داشت: در این روش درمانی آنتی‌بادی تولید شده از بیماران بهبودیافته کرونا به بیماران بدحال تزریق می‌شود.

وی با بیان اینکه این روزها با بهبودیافتگان کرونا تماس گرفته و از آن ها می‌خواهیم برای کمک به درمان بیماران کرونایی پلاسمای خون خود را اهدا کنند، تصریح کرد:  تاکنون دو نفر از بیماران پلاسما دریافت کرده‌اند که روزهای آینده روند بیماری آن‌ها مشخص می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: طبق مطالعات صورت گرفته تا امروز این اقدام موفقیت‌آمیز و در بهبود بیماران موثر بوده است.

طرح اهدای پلاسما در مرکز انتقال خون استان مرکزی انجام می‌شودبهبودیافتگان کرونا در همدان پلاسمای خود را اهدا می‌کنندمدیرعامل سازمان انتقال خون: بهبودیافتگان کرونا برای کمک به مبتلایان "پلاسمای خون" اهدا کنند

جلیلی  در بخش دیگری از گفت‌وگو با با بیان اینکه در حال حاضر همدان در وضعیت ثابتی از بیماری کرونا قرار دارد ابراز کرد: اگر مردم رعایت نکنند امکان افزایش آمار مبتلایان وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه در هر 24 ساعت تقریبا 50 تا 60 نفر در بیمارستان های استان بستری و 35 تا 40 نفر ترخیص می‌شوند گفت: ممکن است تعدادی از بیماران مشکوک و نه مبتلا باشند اما تا بررسی آزمایش‌ها در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه هر گونه سهل انگاری و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی خطر افزایش آمار کرونا را به همراه دارد، تصریح کرد: تا زمان مهار کرونا باید نسبت به رعایت توصیه های ایمنی و بهداشتی، حساس باشیم.

کلیدواژه ها :دانشگاه ها
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking